Czytających: 9540

Dolny Śląsk: Zabrakło obrony

Sobota, 21 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 kwietnia 2007, 12:53
W ostatnim pojedynku w sezonie 2006/07 w II lidze koszykarze KS Sudety Jelenia Góra ulegli na wyjeździe Nysie Doral Kłodzko 86:97.

Zespół z Kłodzka w sezonie 2006/07 wyjątkowo "nie leżał" jeleniogórzanom, gdyż był jedyną ekipą której dwukrotnie udało się pokonać zespół prowadzony przez trenera Ireneusza Taraszkiewicza. Przyczyną porażki Sudetów w Kłodzku była słaba gra zespołu w defensywie. W żadnym z wcześniejszych meczów w całym sezonie jeleniogórzanie nie stracili aż 97 punktów. Nysa wygrała walkę o zbiórki i dużo punktów zdobyła z ponowienia ataku. Kłodczanie, mimo że mecz z Sudetami był dla nich tzw. meczem o pietruszkę zagrali na dużym luzie i byli tego dnia lepiej dysponowani w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Naszym koszykarzom, którzy w razie zwycięstwa mogli zająć nawet trzecią lokatę w II lidze, nie udało się także zatrzymać najlepszego gracza Nysy Krzysztofa Jakóbczyka, który swój dobry występ okrasił rzucając 26 punktów. Słabiej za to niż w poprzednich spotkaniach wypadł lider Sudetów Krzysztof Samiec, który zdobył tylko 13 punktów.

Mecz był w miarę wyrównany jedynie w pierwszych dwóch kwartach, które jednak toczyły się przy lekkiej przewadze gospodarzy. Do przerwy Nysa wygrywała 52:43. Po zmianie stron prowadzenie kłodzczan stopniowo rosło, by na trzy minuty przed końcem gry wynosić już 20 punktów. Rozluźnienie gospodarzy w ostatniej fazie spotkania pozwoliło jeleniogórzanom nieco zmniejszyć straty i ostatecznie pojedynek zakończył się ich porażką 86:97.

<b>Nysa Doral Kłodzko – Sudety Jelenia Góra 97:86 (26:22, 26:21, 26:19, 19:24)</b>
<b>Sudety:</b> Wilas 20, Samiec 13, Wilusz 19, Miłoń 16, Kiciński 8, Matczak 6, Olszewski 2, Niesobski 2, Milancej, Gniadzik.

<b>Wyniki innych meczów:</b>
<b>AZS Opole</b> – AZS Szczecin 68:54, Polonia Leszno – <b>Pogoń Ruda Śl.</b> 79:100, <b>Olimpia Legnica</b> –Śląsk II 104:80, <b>MKKS Rybnik</b> – Pogoń Prudnik 100:80, MKKS Zabrze - Rawia Rawicz – nie odbył się, goście nie dojechali.