Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 3859
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zabiła konkubenta, usłyszała wyrok – 12 lat więzienia

Wtorek, 31 maja 2016, 7:57
Aktualizacja: Środa, 1 czerwca 2016, 7:46
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Zabiła konkubenta, usłyszała wyrok – 12 lat więzienia
Fot. Archiwum
W Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie zabójstwa 64–letniego jeleniogórzanina z ul. Traugutta w Jeleniej Górze. Za dwukrotne ugodzenie nożem 56–letnia Anna B. usłyszała wyrok 12 lat więzienia. Prokuratura żądała 15 lat, a obrona wnioskowała o osiem lat pozbawienia wolności. – Miałam dość bicia, poniżania i okradania – wyjaśniała sprawczyni, która przyznała się do winy.

Jak już pisaliśmy, do tragedii doszło 17 listopada minionego roku. Oskarżona 56-letnia Anna B. pracowała za granicą jako opiekunka osób starszych. Kiedy wracała do Polski, mieszkała ze swoim konkubentem w jego mieszkaniu przy ul. Traugutta. To ona opłacała czynsz i robiła zakupy, bo mężczyzna nigdzie nie pracował. Przez cały pobyt Anny B. w Polsce para piła. Tak też było i tym razem. Tragicznego dnia oboje byli pijani. Badania wykazało, że kobieta miała 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do awantury doszło podczas robienia kanapek.

– Andrzej nazwał mnie k…., a kilka godzin wcześniej pobił mnie kopiąc po brzuchu i żebrach – wyjaśniała oskarżona. - Wtedy wzięłam ten nóż, którym robiliśmy kanapki i… To był impuls. Nie chciałam go zabić tylko nastraszyć. Wszystko przez ten alkohol. Nawet się nie zorientowałam, że on nie żyje. Myślałam, że śpi. To, co się stało dotarło do mnie, kiedy przyjechała policja – dodała oskarżona.

Policję i pogotowie wezwał znajomy zamordowanego, który tuż po tragedii przyszedł do niego w odwiedziny. Na ratunek jeleniogórzanina było już jednak za późno.

Wyrok nie jest prawomocny. Każda ze stron może się od niego odwołać w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group