Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 5874
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zabierz śmieci z lasu

Wiadomości: Region
Wtorek, 16 czerwca 2020, 7:00
Aktualizacja: Piątek, 19 czerwca 2020, 9:44
Autor: WAC
Fot. Nadleśnictwo Świeradów
Ta akcja ma promować sprzątanie w coraz bardziej zaśmieconych lasach. Leśnicy zachęcają do udziału w internetowym wyzwaniu #Zabierz5zLasu.

Zasady akcji są proste. Podczas wizyty w lesie należy zebrać pięć odpadów, zrobić ich zdjęcie i wstawić na Facebook. Następnie należy oznaczyć je hasztagiem #Zabierz5zLasu i oznaczyć profil jednego z nadleśnictw nadleśnictwa. Na koniec trzeba nominować kolejną osobę do wykonania zadania.

Leśnicy alarmują: śmieci wręcz zalewają nasze lasy. Poza odpadami pozostawionymi przez osoby wędrujące terenami leśnymi, lądują w lesie: opony, zużyty sprzęt AGD, meble i części samochodowe. Rocznie Lasy Państwowe wywożą ponad 100 tysięcy metrów sześciennych śmieci. Kosztuje to około 20 milionów złotych rocznie.

Śmieci podrzucane są dosłownie wszędzie – mówi Barbara Rymaszewska z Nadleśnictwa Świeradów. - Są na leśnych polanach, w rowach czy też na parkingach. Szczególnie przybyło ich w czasie kwarantanny, gdy ludzie mieli więcej czasu na remonty i sprzątnie. Ostatnio przy koszu znajdującym się obok ścieżki turystycznej ktoś podrzucił opony. Najczęściej odpady są sprzątane przez pracowników służby leśnej lub leśniczych często prywatnymi samochodami. Gdy jest ich dużo nadleśnictwo musi zorganizować cięższe samochody. Pochłania to spore koszty, które moglibyśmy przeznaczyć na inne cele między innymi na nowe tablice informacyjne i inne działania edukacyjne - dodaje B. Rymaszewska.

Twoja reakcja na artykuł?

4
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
17
71%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group