Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7767
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zabawa z kijkami

Czwartek, 13 września 2018, 14:38
Aktualizacja: Piątek, 14 września 2018, 11:08
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Zabawa z kijkami
Fot. Paweł Guszała
Wczoraj w Lubinie odbyły się Dolnośląskie Mistrzostwa w nordic walking uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Wśród startujących były także grupy z naszego regionu.

Była to już druga odsłona imprezy organizowanej przez Fundację „Przystań” ze Ścinawy, ale po raz pierwszy cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział około 300 osób: 200 zawodników i 100 opiekunów z 15 powiatów Dolnego Śląska.

Uczestnicy mieli okazję spotkać się, porozmawiać, powalczyć o medale i puchary oraz zjeść coś smacznego. Do ich dyspozycji byli instruktorzy nordic walking, którzy uczyli, jak prawidłowo chodzić z kijkami i w ten sposób poznać filozofię tej dyscypliny sportu.

- Nordic walking to najbardziej popularna forma aktywności ruchowej, skierowana do osób w każdym wieku. Szczególnie dla osób niepełnosprawnych. Jest to dla nich dobry sposób na życie, wspaniała terapia i rehabilitacja ruchowa – przekonuje Dorota Giżewska, organizator zawodów i prezes fundacji „Przystań” w Ścinawie.

Nasz region w zawodach godnie reprezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kowar i Jeleniej Góry.

- Jesteśmy tu pierwszy raz i bardzo jesteśmy zadowoleni z tej możności bycia tutaj i współbawienia się z innymi uczestnikami mistrzostw – zapewnia Danuta Józefowicz – Heyduk, z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jeleniej Górze.

W zawodach wystartowały osoby z różnym stopniem niepełnosprawności, nawet na wózkach inwalidzkich. Miejsca nie były ważne, bo na mecie każdy został jednakowo wyróżniony i doceniony.

Dolnośląskie Mistrzostwa w Nordic Walking mogły się odbyć dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group