Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8410
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Za wizję miasta doceniona w tłumie

Środa, 30 grudnia 2009, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Za wizję miasta doceniona w tłumie
Fot. TEJO
Ewa Kaczorowska z SP 7 została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie plastyczno–literackim „Miejsce, które warto zobaczyć w mojej okolicy”. Konkurs, w którym wzięło udział 1125 uczniów, ogłosiła gliwicka Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza i samorząd Gliwic. Wyróżniony rysunek i krótki wiersz młodej jeleniogórzanki zilustrował plac Ratuszowy.

Uczestnicy dostarczyli prace plastyczne, przedstawiające ciekawe miejsce w swoim regionie, które warto zobaczyć. Do pracy plastycznej każdy uczestnik musiał dołączyć dwunastowersowy stroficzny (trzy zwrotki) wiersz rymowany własnego autorstwa na temat przedstawionego miejsca. Celem konkursu stało się propagowanie regionalizmu wśród dzieci i młodzieży oraz prezentacja ich umiejętności i talentów literackich.

Komisja konkursowa doceniła pomysł i oryginalne spojrzenie, a także wysoki poziom artystyczny pracy plastycznej i wiersza Ewy Kaczorowskiej, która wybrała Plac Ratuszowy jako godne prezentacji miejsce Jeleniej Góry. Siedmiolatka ukazała piękno i niepowtarzalny urok ratusza oraz poszczególnych obiektów architektonicznych, rozmieszczonych w niezwykle harmonijny sposób; przylegające do niego bajecznie kolorowe kamieniczki, a także studnie miejską z posągiem Neptuna.

Ewa Kaczorowska ma już na swoim koncie jedno wyróżnienie w konkursie plastycznym „Świat się mieni kolorem jesieni” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie. Jej kolejna wyróżniona praca plastyczno-literacka przedstawiająca barwny plac Ratuszowy zostanie wyeksponowana w styczniu 2010 roku w markecie „Billa” przy ul. Tarnogórskiej w Gliwicach, a następnie w lutym w gliwickiej Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dziewczynka jest uczennicą jeleniogórskiego „łowcy talentów” Piotra Grosmana, nauczyciela ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group