Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2276
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z Wodnikiem o inwestycji w Sobieszowie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 września 2014, 8:34
Aktualizacja: 8:37
Autor: Z–R
Fot. Z–R
Około trzydziestu mieszkańców Sobieszowa uczestniczyło w „Muflonie” w spotkaniu z przedstawicielami „Wodnika”. Rozmawiano na temat prowadzonej przez tę firmę inwestycji i wynikających z tego powodu kłopotów w codziennym życiu mieszkańców tej dzielnicy miasta.

W spotkaniu brał udział także wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak oraz przedstawiciel firmy budowlanej, która prowadzi prace w imieniu „Wodnika”. To jemu „oberwało” się najmocniej. Jeleniogórzanie skarżyli się, iż budowlańcy działają nierzadko chaotycznie, lekceważą sugestie i prośby. W konsekwencji doprowadza to do częstych podtopień budynków - zwłaszcza przy ul. Karkonoskiej, ale również przy ul. Młyńskiej czy Bema.

Projekt „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji Jelenia Góra” to inwestycja, która pochłonie 93 mln zł. Prawie 40,5 mln zł pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej. Obecnie trwa jego końcowy etap, obejmujący budowę kanalizacji sanitarnej właśnie w rejonie Sobieszowa. Dotychczas wybudowano sieć o długości niemal 18 km. Prace objęły część ulic Cieplickiej, Chałubińskiego, Kamiennogórskiej i Makuszyńskiego oraz: Karkonoską (w granicach Sobieszowa), Młyńską, Pod Chojnikiem, Zamkową, Marusarzówny, B.Czecha, Tetmajera, Bema, Osiedle Żeromskiego, Romera, Chopina, Heweliusza, Domeyki, Kolejową oraz Polną.

Przedstawiciel firmy budowlanej obiecał, że ul. Karkonoska otrzyma docelową nawierzchnię do połowy października. Na 18 września ustalono zaś termin wizytacji miejsc, w których występują największe problemy. W wizytacji weźmie również udział Jerzy Łużniak i Czesław Wanzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Jego obecność okazała się nieodzowna, ponieważ - jak wynikło z dyskusji - za znaczną cześć problemów, związanych z deszczówką, odpowiada właśnie ta firma.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Paszołwon 9-09-2014 17:04
a ludziom źle jak zwykle, bo się coś dla nich robi...
~sob 9-09-2014 19:18
A czy powiedziano dlaczego po każdej wiekszej ulewie na osiedlu poniżej byłego basenu fekalie wybijają ze studzienek. Podłączono burzówkę pomyłkowo do ka...lizacji ściekowej. Mimo wielu zgłoszeń na sprawcę nie ma siły. A zagrożenie jest istotne i na co czeka prokuratura ?
~inktrekt 9-09-2014 19:22
A kto informował o tym spotkaniu i gdzie. Spotkanie z garstka znajomków ?
~buba 9-09-2014 19:22
oh ah jakie fantakurnasmerfastyczne foto tej to powinni zakazac wychodzic z domu...
~do 19:22 9-09-2014 22:41
O zebraniu informowano już miesiąc temu, plakaty były rozwieszone w Sobieszowie.Wynika z tego, że są żartownisie, którzy je pozrywali. Sprawa ul.Żabiej, Ks.Kamińskiego, Heweliusza,Tetmajera, Pod Chojnikiem, Ogrodowej, Kamiennogórskiej, też była poruszana. Zdjęcie zrobił pan redaktor przed rozpoczęciem zebrania i to chyba telefonem komórkowym. W zebraniu wzięło udział 45 osób.
~ 10-09-2014 8:54
17.04 co za idiotyczny komentarz. Nie chodzi o to, że ludziom źle bo się coś robi. Tylko o to, że się ŹLE robi. Wykonawca zdjął asfalt i krawężniki - w efekcie studzienki burzówki wystawały o 10 cm ponad poziom gruntu. Jak niby ma tam wpłynąć woda z deszczu??? Nie wpłynie, bo woda do góry nie wskakuje! To nie trwało 2-3 dni tylko 3-4 miesiące. Zalało i prywatne domy i kościół i ogrodnika. Zapytaj czy kiedyś wcześniej był tam problem z deszczówką. Odpowiedź brzmi - nie, bo spływała do studzienek i tyle. Co to za kierownik budowy, co pozwala rozgrzebać pół dzielnicy w sposób zagrażający mieniu mieszkańców. Nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć, że woda "zabierze" żwir, że będą wówczas koleiny, że woda popłynie tam gdzie jest niżej i nie będzie czekać na koniec prac.
~riki 10-09-2014 21:50
jak zwykle wieszają psy na drogowcach a przecież ta inwestycja ma w swoim zakresie odtworzenie nawierzchni a nie przebudowę całych ulic i rozwiązywania problemów z ich odwodnieniem. Oczywiście gdyby kilka lat temu podczas projektu ktoś włączył w zakres projektu przebudowę ulic (nawet w środki niekwlifikowane) to wówczas byłaby inna gadka. Ciekawe czy była taka wola ze stromy Wodnika i MZDIM i Prezydenta żeby się dogadać czy Wodnik i projektant z góry olali sprawę - pewnie to drugie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group