Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8365
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z wiosną idzie pomoc dla czworonogów

Piątek, 19 marca 2010, 8:07
Aktualizacja: 10:59
Autor: Martyna
Wczoraj ruszyła druga edycja akcji „Pomóż mi” organizowanej na Uniwersytecie Ekonomicznym. Celem przedsięwzięcia była zbiórka datków pieniężnych, karmy, koców, obroży, smyczy dla Schroniska dla małych zwierząt przy ul. Spółdzielczej w Jeleniej Górze.

Pomysłodawczynią akcji jest Agnieszka Jagoda, wykładowca polityki społecznej, zachowania organizacyjnego i organizacji pracy UE. Gościem specjalnym tegorocznej edycji był prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Eugeniusz Ragiel. Na jego wykład zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych i licealnych. Najliczniej przybyli uczniowie klasy II a z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze.

- Społeczeństwo należy cały czas edukować i uczyć odpowiedzialności w kwestii zwierząt. Dużo pomogła tu ustawa o ochronie zwierząt z 1997. Pokazuje ona ludziom, że zwierzęta to nie rzeczy. Takie akcje jak ta są potrzebne – powiedział Eugeniusz Ragiel.

Studenci UE w Jeleniej Górze zachęcają wszystkich mieszkańców do pomocy i wsparcia schroniska. - Nie muszą być to środki materialne. W schronisku potrzebni są również wolontariusze – mówią studenci.

Można też wziąć przykład z Jowity, studentki UE, która przekonała swoich rodziców do adopcji 3-letniego psa. Najważniejsze to wykazać jedynie dobrą wolę, ale i wziąć odpowiedzialność za przygarnięte zwierzę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group