Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8227
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z SLD do Biedronia

Środa, 9 stycznia 2019, 6:15
Aktualizacja: Czwartek, 10 stycznia 2019, 9:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Z SLD do Biedronia
Fot. Przemek Kaczałko
Pozycja Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Jeleniej Górze jest coraz bardziej marginalna. Po odejściu czołowych postaci w poprzednich latach i porażce w ostatnich wyborach samorządowych partia doznała kolejnego ciosu. Tym razem szeregi SLD opuścił Robert Obaz, który pełnił funkcję sekretarza lokalnych struktur. Zdecydował się współtworzyć nowy ruch z Robertem Biedroniem.

Robert Obaz w poprzedniej kadencji był radnym Rady Miejskiej Jeleniej Góry. W społeczności lokalnej ceniony jest przede wszystkim za działalność na rzecz Goduszyna. Przez lata, wespół z Piotrem Paczóskim, podtrzymywał SLD w Jeleniej Górze przy politycznym życiu, jednak gdy pojawiła się nowa inicjatywa Roberta Biedronia zdecydował, że nie można stać w rozkroku i podjął decyzję o opuszczeniu szeregów SLD. Obecnie jest koordynatorem inicjatywy byłego posła Ruchu Palikota i ex-prezydenta Słupska na terenie okręgu wyborczego legnicko-jeleniogórskiego.

Szukałem nowego wyzwania. Mam wrażenie, że SLD jeszcze zaistnieje na scenie politycznej. Może jestem za wolny, albo za szybki w stosunku do SLD. Szukałem swojego miejsca i myślę, że będzie ono moim docelowym i ostatnim - wyznał Robert Obaz.

Zadaniem Obaza jest koordynacja spotkań we wszystkich powiatach okręgu legnicko-jeleniogórskiego.

Z Robertem Biedroniem poznałem się wcześniej. Szukano osób z doświadczeniem i na spotkaniu w Legnicy, gdzie byłem sam z Jeleniej Góry, ludzie wskazali mnie na koordynatora - opowiada działacz społeczny z Goduszyna.

W Jeleniej Górze odbyło się już kilka spotkań sympatyków Biedronia i widać chęć działania.

Są osoby z doświadczeniem politycznym, ale też dużo osób z trzeciego sektora - podkreślił koordynator nowego projektu politycznego.

Regionalny przedstawiciel nowej siły politycznej zaznacza, że w odróżnieniu do Ruchu Palikota - oferta Biedronia nie będzie tak ostra i nastawiona na show, tylko bardziej wyważona.

W Jeleniej Górze na początku grudnia miała się odbyć "Burza Mózgów" z udziałem Roberta Biedronia, ale spotkanie zostało przełożone i odbędzie się 20 stycznia o godz. 17:30 w Hotelu Mercure. Z kolei na 3 lutego zaplanowany jest zjazd sympatyków Biedronia w Warszawie - to tam prawdopodobnie poznamy nazwę nowej partii i jej program. Z Jeleniej Góry organizowany jest transport, więc chętni mogą zgłaszać się poprzez stronę: trasa.robertbiedron.pl lub kontaktować się z Robertem Obazem.

Wcześniej, bo 11 stycznia o godz. 18:00 - w sali 211 Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30 odbędzie się spotkanie sympatyków R. Biedronia.

Twoja reakcja na artykuł?

16
32%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
10%
Nudzi
2
4%
Smuci
5
10%
Złości
22
44%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group