Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5529
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z nauką za pan brat. Była „Walka o ogień” i inne

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 26 maja 2012, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: Jakub Thauer
Fot. Jakub Thauer
W Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze odbył się wczoraj „X Festiwal Nauki”, połączony z obchodami dnia patrona Gimnazjum nr 3 Janusza Kusocińskiego. – Pokazy i konkursy były naprawdę ciekawe – mówią uczniowie i ich rodzice.

- Jest to jubileuszowa edycja naszej przygody z nauką. Trochę na wesoło, trochę na poważnie. Festiwal jest organizowany zarówno przez młodzież jak i przez nauczycieli z naszego gimnazjum. Mam nadzieję, że podczas kolejnych edycji w imprezę włączą się też nauczyciele i młodzież z technikum elektronicznego, i że będzie to nasz wspólny festiwal - mówi Marek Przeorski, dyrektor Gimnazjum nr 3.

Uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście mogli podczas wczorajszego festiwalu obejrzeć m.in. pokaz doświadczeń chemicznych "Walka o ogień”, pokaz walk słowiańskich zorganizowany przez Grupę Wotan Hird, pokaz udzielania pierwszej pomocy i prezentację wozu strażackiego oraz radiowozu policji.

Odbyło się również mnóstwo konkursów skierowanych do uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Jednym z konkursów było "Dyktando o Pióro Prezydenta Marcina Zawiły”.

Festiwal uświetnił koncert rockowego zespołu uczniów technikum elektronicznego "Thralucja". Podczas imprezy ogłoszono wyniki konkursu dziennikarskiego „Najbardziej tajemnicze z miejsc w moim mieście”, który był skierowany do uczniów szkoły. Najlepszą z prac nagrodzonych w konkursie dziennikarskim opublikujemy na łamach portalu Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Obecny 26-05-2012 9:14
Świetna zabawa! Wielkie brawa dla Organizatorów i Gospodarzy za pomysł i inicjatywę, bardzo dobrą organizację oraz świetną atmosferę. Bardzo dobra robota! Brawa dla Uczestników. Niezwykle ciekawe przedsięwzięcie. Było super!
Piipi Jelonkowa 26-05-2012 21:14
~OJEJ ! .. ale Fajna Szkoła i .. ciekawa akcja,bo można wykorzystac np.wagary i poznac - "Najbardziej tajemnicze z miejsc w moim mieście"
~Ja 26-05-2012 23:15
Ogólnie fajnie, lecz miałem małą wpadkę, (mikrofon nie działał przez półtora apelu) ale jakoś uszedłem z życiem. Pozdrowienia ;3
Piipi Jelonkowa 27-05-2012 0:10
~C.d .. i również można się nauczyc w tej Fajnej Szkole .. robienia BOMBY ! /..patrz.zdj. nr.11/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group