Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2985
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z nauką za pan brat

Piątek, 16 października 2009, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Z nauką za pan brat
Fot. .......
Organizatorzy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki zapraszają na trwającą właśnie jeleniogórską odsłonę imprezy.

W piątek w I LO uczestnicy dowiedzą się, czy zmiany klimatyczne przyniosą nam nowe infekcje wirusowe. O godz. 10.00 prof. Jadwiga Sołoducho opowie o „Tajemnicach młodości a DNA”. W południe rozpocznie się również dwuczęściowy wykład o tematyce sądowej. Pierwszą część „Na scenie zbrodni” poprowadzi dr n. med. Beata Bartnik, a drugą „Polowanie na tatusia” – dr n. med. Grażyna Dmochowska.

W Pałacu Schaffgotschów (Politechnika Wrocławska) o godzinie 9.00 dr hab. Romuald Kosina opowie „O pionierskich obiektach przyrodniczych Dolnego Śląska, o 10.00 dr Joanna Furmankiewicz odpowie na pytanie, dlaczego nietoperze latają w nocy i wiszą głową w dół? O godz. 11.00 Ivo Łaborewicz, kierownik oddziału Archiwum Państwowego zaprezentuje kroniki jeleniogórskie.

Festiwal zakończą „Nocne spotkanie z echolokującymi nietoperzami”, które w Parku Norweskim przy Muzeum Przyrodniczym. A o 19.00 w Kościele Erazma i Pankracego ku „Pamięci Jana Pawła II” odbędzie się koncert organowy z prezentacją multimedialną, którą zaprezentuje Piotr Rojek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group