Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7151
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z nauką za pan brat

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 16 października 2009, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: Angela
Fot. .......
Organizatorzy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki zapraszają na trwającą właśnie jeleniogórską odsłonę imprezy.

W piątek w I LO uczestnicy dowiedzą się, czy zmiany klimatyczne przyniosą nam nowe infekcje wirusowe. O godz. 10.00 prof. Jadwiga Sołoducho opowie o „Tajemnicach młodości a DNA”. W południe rozpocznie się również dwuczęściowy wykład o tematyce sądowej. Pierwszą część „Na scenie zbrodni” poprowadzi dr n. med. Beata Bartnik, a drugą „Polowanie na tatusia” – dr n. med. Grażyna Dmochowska.

W Pałacu Schaffgotschów (Politechnika Wrocławska) o godzinie 9.00 dr hab. Romuald Kosina opowie „O pionierskich obiektach przyrodniczych Dolnego Śląska, o 10.00 dr Joanna Furmankiewicz odpowie na pytanie, dlaczego nietoperze latają w nocy i wiszą głową w dół? O godz. 11.00 Ivo Łaborewicz, kierownik oddziału Archiwum Państwowego zaprezentuje kroniki jeleniogórskie.

Festiwal zakończą „Nocne spotkanie z echolokującymi nietoperzami”, które w Parku Norweskim przy Muzeum Przyrodniczym. A o 19.00 w Kościele Erazma i Pankracego ku „Pamięci Jana Pawła II” odbędzie się koncert organowy z prezentacją multimedialną, którą zaprezentuje Piotr Rojek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Cień 16-10-2009 16:32
Tylko tyle? To już lepiej siąść przed tv i zarzucić Discovery, od Brainac-ów więcej się dowiem. Czy w tym kraju, są jakieś porządne imprezy poświęcone nauce?
~Ciepliczanin 17-10-2009 14:35
Na wykłady-prezentacje prof. Kosiny i dr Furmankiewicz nie przyszła ani jedna osoba. Widocznie wszyscy wybrali propozycje "Cienia", siedzenie przed telewizorem. Różnica pomiędzy "Cieniem" a tymi z Discovery lub wykładowcami DFN, jest taka, że "Cień" jest tylko konsumentem tego co inni w pocie czoła i mózgu dają Jemu "na talerzu". Można przypus...ć, że DFN w Jeleniej Górze w następnym roku będzie jeszcze skromniejszy, skoro zainteresowanie jest tak małe.
Cień 17-10-2009 19:17
Do Ciepliczanina. Mylisz się co do mojej osoby, ja robiłem i projektowałem takie konstrukcje, że szok, miałem pomysły jak zrobić różne urządzenia które pojawiały się po czasie na rynku o których wcześniej nie wiedziałem. Brak kasy był przeszkodą na realizację mojego hobby, ale niebawem się odrodzę. Nie będę pisał jakich dokonałem cudów ze względu na anonimowość na tym forum. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group