Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 13042
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z miłości – finał Festiwalu Obrzędów

Poniedziałek, 24 czerwca 2019, 13:35
Aktualizacja: Środa, 26 czerwca 2019, 6:28
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Z miłości – finał Festiwalu Obrzędów
Fot. MDK "Muflon"
Teatr zmysłów, labirynt smaków, zapachów, obrzędowa, sensualna uczta, koncert tradycyjnych pieśni świętojańskich w wykonaniu zespołu Z lasu – to wszystko działo się w sobotni wieczór (22.06.2019) w MDK Muflon.

Wydarzenie performatywno-kulinarne o naturze, dzikich uczuciach i dzikim życiu, ogniu, wodzie, oczyszczeniu, inspirowane nocą świętojańską i obrzędami z nią związanymi, przyciągnęło do Sobieszowa blisko sto pięćdziesiąt osób z Jeleniej Góry, najbliższych okolic, a nawet z Warszawy, Szczecina i spoza granic kraju.

Mamy rośliny, bioluminoscencyjne bakterie w charakterze robaczków świętojańskich, kosmos w piwnicy i ciekły azot do robienia lodów z węglem aktywnym. Aktywnie eksplorujemy miłość na poziomie komórek, na poziomie duszy i pieśni. Nie podajemy sztućców, wszystko jest do jedzenia palcami. Szparagi, truskawki, chleb, ziarna kakowca, ciasto drożdżowe. Rośnie miłość jak na drożdżach – mówi Monika Kucia reżyserka finałowego wydarzenia, dziennikarka i kuratorka kulinarna.
Coś fantastycznego! To wydarzenie wychodzi poza wszelkie kategorie, jesteśmy zachwyceni – dzielili się wrażeniami Marta i Zbyszek Mireccy. – Przepiękne głosy pań z zespołu, instalacje, przez które przechodziliśmy, w ogóle całe widowisko jest czymś niezwykłym – zachwycali się.
Dziękuję wspaniałej publiczności za piękne słuchanie i piękne oblizywanie palców, i za dużo wzdychania. Dziękuję Dominice Kulczyńskiej za nasz kolejny lot w kosmos. Dziękuję całej ekipie MDK Muflon za współdziałanie i realizację szalonych pomysłów. Dziękuję pięknie Hucie Szkła Kryształowego JULIA za kryształy, BioGrim za szparagi, Ryneczek Zabobrze za warzywa, KRASNOLÓD za czarne lody, Maciejowi Markowskiemu za pomoc w transporcie bakterii i azotu, pani Tatianie za pierogi z truskawkami, pani Danusi z Willa Róża Karkonoszy za niebywałą pomoc i wyrozumiałość. Dziękuję zespołowi Z lasu za piękne dźwięki i zaufanie do pomysłów reżyserskich i mojej Lusieńce za zaangażowanie i pomoc. Kocham Jelenią Górę – dodaje Monika Kucia.

II Festiwal Obrzędów – Miłość dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu Miasta Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group