Czytających: 8949

Legnica: Z Legnicy bez punktów

Piątek, 30 października 2020, 10:51
Aktualizacja: 10:53
W meczu na szczycie dolnośląskiej ligi juniorek Dziewiątka Legnica podejmowała jeleniogórskie Karkonosze. Momentami emocji nie brakowało, ale biało-niebieskie musiały wracać do Jeleniej Góry bez punktów.

Początek meczu napawał optymizmem, bowiem po kilku wyrównanych minutach jeleniogórzanki prowadziły różnicą dwóch bramek (5:7 w 13. minucie). Od stanu 11:10 miejscowe odskoczyły na 15:10, a na domiar złego - w 26. minucie Karkonosze straciły kołową - Weronikę Jośko, która po trzech karach indywidualnych ujrzała czerwoną kartkę. Do przerwy było 16:11.

Po zmianie stron legniczanki złapały wiatr w żagle i odskoczyły na 19:11, a w 42. minucie było 22:14. Biało-niebieskie zdołały nieco poprawić swoje nastroje, bowiem pięć minut później było już 22:17, więc dystans do odrobienia... Jak się okazało, miejscowe na więcej nie pozwoliły i wygrały 29:20.

UKS Dziewiątka Legnica - Karkonosze Jelenia Góra 29:20 (16:11)

UKS: P. Lange, Piechota - Kozak 9, Szuk 7, Doroba 5, Scisłowicz 4, Wojciechowska 2, Ilnicka 2, E. Lange, Wiśniewska, Chmielarczyk.
Karkonosze: Lambrinow, Prokop - Warchoł 7, Szramik 5, Jurgiewicz 4, Zięba 2, Ziemkiewicz 1, Godyla 1, Kołecka, Jośko.

Następna kolejka rozpocznie II rundę rozgrywek, a więc dojdzie do rewanżu dwóch zespołów juniorek Karkonoszy.