Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 3592
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z „gruzu” przy ul. Widok w Cieplicach powstanie dirt park

Środa, 14 listopada 2012, 6:57
Aktualizacja: Czwartek, 15 listopada 2012, 9:14
Autor: Mea
Jelenia Góra: Z „gruzu” przy ul. Widok w Cieplicach powstanie dirt park
Fot. organizator
O sprawie gruzu niewiadomego pochodzenia, o którym alarmowali mieszkańcy ul. Widok pisaliśmy 10 listopada. – Okazało się, że ziemia z gruzem wysypywana jest legalnie, pod budowę toru rowerowego. Zezwolił na to prezydent Jeleniej Góry – poinformował Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Wsparcia w staraniach o budowę legalnego toru udzielił rowerzystom Zespół Sportu i Rekreacji Rady Jednostki Pomocniczej Miasta Jeleniej Góry „Uzdrowiska Cieplice”. – Niestety ktoś faktycznie wyrzucił dwie wywrotki gruzu obok ziemi, która będzie wykorzystana do budowy pagórków tzw. hopek, których część powstała już podczas wakacji. Planujemy dowieźć jeszcze dziesięć wywrotek gliniastej ziemi, potem spycharką i koparką będą usypywane tory do jazdy – powiedział Robert Futerhendler, przewodniczący zarządu Rady Jednostki Pomocniczej Miasta Jeleniej Góry „Uzdrowiska Cieplice”.

Przedsięwzięcie realizowane jest głównie przez ok. 30 rowerzystów z Jeleniej Góry w wieku od 7 do ponad 20 lat. - To oni zaprojektowali dirt park, sami go budują i porządkują teren. My jedynie im pomagamy, by wszystko zostało wykonane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i według prawa – podkreślił Robert Futerhendler. – Teren należy do miasta, w planach zagospodarowania jest przeznaczony pod zieleń z wykorzystaniem sportowym i realizowany poza strefą ochronną gazociągu. Na wiosnę dirt park powinien być już dostępny. Wtedy też pojawi się w tym miejscu tablica z regulaminem, w którym znajdą się m.in. Informacje o obowiązku jazdy w kaskach i na specjalnych rowerach. Zostanie tu posiana trawa, chcielibyśmy ustawić także ławki – dodał.

Robert Futerhendler przyznaje, że w miejscu prac powinna być ustawiona tablica informacyjna, by okoliczni mieszkańcy wiedzieli, że powstaje tor rowerowy – Taką tablicę, wkrótce zamontujemy. Jednak przykro jest nam, że prace młodzieży oraz naszą niweczą i wykorzystują nieuczciwi ludzie podrzucając swoje śmieci, za co przepraszamy mieszkańców – mówił Robert Futerhendler.

Młodzież cieszy się z pomocy członków Rady Cieplic. – Wcześniej nie mieliśmy gdzie trenować. Budowane były nielegalnie hopki w różnych miejscach, zarówno w Cieplicach, jak i na Zadobrzu i często były niszczone. Teraz wiemy, że to co zbudujemy będzie służyć na długo - powiedział Adrian Leszczyński, 19-letni mieszkaniec Zabobrza. - W przyszłości chcielibyśmy również ogrodzić dirt park, może nawet udałoby się go oświetlić – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group