Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5818
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Z dukatem lokalnym aż do wiosny

Poniedziałek, 22 grudnia 2008, 8:51
Aktualizacja: 8:52
Autor: TEJO
REGION: Z dukatem lokalnym aż do wiosny
Fot. Organizator
Do 15 kwietnia przyszłego roku będzie honorowany lokalny pieniądz w Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Pomysłodawcy zdecydowali o wprowadzeniu do obiegu kolejnej emisji po sukcesie poprzednich.

Po letnich sukcesach akcji przeprowadzanych dwukrotnie w Jeleniej Górze oraz jednokrotnie w Karpaczu, Szklarskiej Porębie i Zgorzelcu zdecydowano kontynuować dobrą passę w sezonie zimowym pod Śnieżką oraz pod Szrenicą. Dla turystów i mieszkańców górskich kurortów oraz kolekcjonerów z całej Polski przygotowano wizerunki 4 talarów karkonoskich rozpoczynających serie sportów – informuje Szymon Kurowski z Karkonoskiego Domu Numizmatycznego. – Projektanem dukatów lokalnych jest uznana plastyczka Anna Beata Wątróbska-Wdowiarska, która tworzy wizerunki monet kolekcjonerskich dla Narodowego Banku Polskiego oraz medali dla mennic z całego świata.

W Karpaczu 4 talary karkonoskie mają wizerunek skoczka narciarskiego, natomiast w Szklarskiej Porębie z okazji Biegu Piastów, który został przyjęty do elitarnej organizacji Worldloppet (Światowej Ligi Biegów Długodystansowych), mamy wizerunek biegaczki narciarskiej.

Wersja obiegowa, która pełni funkcje bonu towarowego (równowartość 4 złotych) do 15 kwietnia 2009 roku jest wykonana z mosiądzu w nakładzie po 20.000 sztuk. Dla kolekcjonerów zostały też przygotowane srebrne dukaty w nakładzie po 500 sztuk sprzedawane przez organizatora w ozdobnych pudełkach wraz z certyfikatem. Producentem żetonów jest Mennica Polska S.A., wyłączny producent monet dla Narodowego Banku Polskiego.

Lista Agentów, czyli firm gdzie 4 talary karkonoskie będzie można zdobyć, ale także gdzie 4 talary karkonoskie są honorowane, jest prawie dwukrotnie dłuższa niż w lecie 2008 roku. W Karpaczu przystąpiły do akcji w sumie 34 punkty, natomiast w Szklarskiej Porębie 26. Szymon Kurowski zachęca do udziału w akcji nowych zainteresowanych promocją górskich okolic za pomocą lokalnej monety.

Aktualną listę punktów oraz szczegóły akcji można znaleźć na stronie www.dukat-lokalny.pl oraz na stronach Urzędu Miasta Karpacz oraz Urzędu Miasta Szklarskiej Poręby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group