Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7279
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRAa: Z byle czego coś fajnego

Środa, 10 marca 2010, 13:26
Aktualizacja: Czwartek, 11 marca 2010, 8:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRAa: Z byle czego coś fajnego
Fot. TEJO
Jak to zrobić? Tego dowiedzieli się dziś uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, którzy uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Biuro Wystaw Artystycznych i trzy panie reprezentujące Pożytecznych Producentów Piękna.

Ewa Zwarycz, Agnieszka Bar i Agnieszka Mucha zaproponowały młodzieży nadanie rzeczom niepotrzebnym nowego życia i twórcze wykorzystanie rozmaitych odpadków, nie tylko makulatury, lecz także zużytych ubrań i innych przedmiotów, które najczęściej trafiają do kosza na śmieci.

Warsztaty, do których zaproszono gimnazjalistów z „jedynki” rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej, która miała zainspirować młodych twórców do wykonania rozmaitych dzieł z przedmiotów zgromadzonych w BWA. Młodzież podziwiała zdjęcia zabawnych, ale i niejednokrotnie pięknych rzeczy wykonanych z czegoś na pozór zupełnie nic nie wartego. Były to formy zarówno użytkowe, jak i ozdobne. Często – śmieszne.

Instruktorki, propagatorki estetyki ekologicznej z wykorzystaniem surowców wtórnych, a także projektantki wielu przedmiotów, natchnęły młodzież do pracy twórczej. Atelier stała się duża sala wystawowa BWA. Dziewczęta i chłopcy najpierw zabrali się za projektowanie, a później – za wykonanie naszkicowanego dzieła.

Wyobraźnia podpowiadała stworzenie wielu przedmiotów, często osobliwych, jak na przykład ślimak z pończoch wypchanych gazetami. Można było też „rewitalizować” przedmioty zużyte i brzydkie. Dekorowano fantazyjnie krzesła i półeczki.

Z części wytworzonych przedmiotów powstanie wystawa, część autorzy będą mogli zabrać sobie na pamiątkę. Na kolejną odsłonę warsztatów w ramach projektu „Test iluzji” maKULaTURa/Plastik fantastik BWA zaprasza 26 marca. Całość realizowana jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group