Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6963
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wywieźli sprzęt z zawieszonego oddziału

Piątek, 24 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 9:07
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Społeczny Komitet Obrony Szpitala w Gryfowie Śl. twierdzi, że dyrektor lwóweckiego ZOZ-u wywiózł z gryfowskiej chirurgii sprzęt medyczny.

Zdaniem komitetu to ostateczna zapowiedź likwidacji oddziału. Tymczasem Zbigniew Brożek mówi, że zabrał nieużywaną aparaturę do Lwówka, bo tam służy pacjentom.
Walka o gryfowski szpital nie ustaje. Po zawieszeniu kilka miesięcy temu oddziału chirurgicznego, pomieszczenia zamknięto na kłódkę. Społecznicy zaangażowani w obronę szpitala pilnowali na zmianę pomieszczeń.

- Dyrektor ZOZ-u przysłał nam pismo, w którym informuje, że teraz zbierze sprzęt do Lwówka, ale gdy dojdzie do podziału ZOZ-u na dwie jednostki, to aparaturę zwróci. Dla nas takie zapewnienie niewiele jest warte. Chcieliśmy zapewnienia na piśmie sygnowanego przez władze powiatu.
Jednak nie doczekaliśmy się takiego dokumentu. A pan starosta zapewniał publicznie, że dopóki nie będzie w sprawie szpitala ostatecznej uchwały rady powiatu, to oddział nie będzie zlikwidowany - mówi Rafał Ślusarz, lekarz naczelny gryfowskiego szpitala.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group