Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8380
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystawa Genius Loci w Muzeum Karkonoskim

Sobota, 10 października 2020, 9:06
Aktualizacja: 9:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wystawa Genius Loci w Muzeum Karkonoskim
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (9.10) w Muzeum Karkonoskim odbył się wernisaż wystawy Genius Loci, czyli dzieł wybitnych polskich artystów. W otwarciu wziął udział dyrektor muzeum Przemysław Wiater, pomysłodawca salonu Genius Loci - Konrad Tomaszewski, a także Ewa Lijewska-Małachowska.

Jak podkreślają organizatorzy, Genius Loci to wystawa prezentująca dzieła artystów biorących udział w kolejnej edycji Salonu Nauki i Biznesu, którego II edycja odbyła się niedawno w Szklarskiej Porębie.

Podczas spotkań Salonu biznesmeni, naukowcy i artyści mają okazję do swobodnej prezentacji swoich dokonań. Efektem tego była seria koncertów, spotkań, prezentacji, wystaw plastycznych z różnych dziedzin kultury, nauki i biznesu - dodają organizatorzy.

Przemysław Wiater - gospodarz miejsca wystawy podkreślał, że Muzeum Karkonoskie jest otwarte zarówno na dawne dzieła artystów związanych z Karkonoszami, ale również sztukę współczesną i cieszy się, że zawitała ona do placówki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - jednego z partnerów Salonu Genius Loci.

Na wystawie można oglądać rzeźby nagrodzonego w tegorocznej edycji Władysława Czernika, a także Konrada Tomaszewskiego, Czesława Podleśnego, Ewy Lijewskiej – Małachowskiej, instalacje Mirosława Struzika i wiele innych. Prace w holu Muzeum Karkonoskiego można oglądać do początku grudnia br.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
2
20%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group