Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 5920
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyśpiewają chwałę Pana

Środa, 25 marca 2009, 8:46
Aktualizacja: 8:46
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wyśpiewają chwałę Pana
Fot. Krzysztof Garnczarski
Czterdziestu jeleniogórskich uczestników warsztatów śpiewaczych poznaje tajniki perfekcyjnego śpiewu, aby – wraz z wieloma Dolnoślązakami – godnie wykonać Oratorium Pasyjne. Dzieło zabrzmi 5 kwietnia, podczas 24. Światowego Dnia Młodzieży w Legnicy.

Jeleniogórska grupa dzieci, młodzieży i dorosłych od minionego piątku do niedzieli uczęszczała na warsztaty śpiewu, których celem jest przygotowanie śpiewów liturgicznych celebracji Triduum Paschalnego. Spotkania, które odbyły się w miniony weekend w kościele św. Erazma i Pankracego oraz w MDK, były prowadzone przez renomowanych muzyków krakowskich: Huberta Kowalskiego oraz Pawła Bębenka. Zorganizował je ks. Mariusz Majewski.

Od 2 – 5 kwietnia śpiewacy wezmą udział w II części warsztatów w Legnicy. 5 kwietnia (Niedziela Palmowa) łącznie z uczestnikami wszystkich warsztatów odbywających się w trzech miejscach diecezji, jeleniogórscy wykonawcy poza odśpiewaniem Triduum Paschalnego zaśpiewają Oratorium Pasyjne św. Jana na 24. obchodach Światowego Dnia Młodzieży w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy.

Oratorium skomponował Hubert Kowalski z zespołu Deus Meus, a współtwórcą jest Paweł Bębenek. Eucharystia w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy pod przewodnictwem ks. biskupa Stefana Cichego, ordynariusza diecezji legnickiej, zacznie się o godzinie 15.30.

Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie młodzież do przyjazdu i włączenia się w tym szczególnym dniu do modlitwy i uczestnictwa – mówi siostra Renata Gostomska z zakonu CSMM w Jeleniej Górze. O 14.30 uczestnicy Światowego Dnia Młodzieży, które w tym roku odbędzie się pod hasłem „Wybieramy życie” wezmą udział w „Marszu dla życia” czyli przejściu głównymi ulicami Legnicy od ulicy Najświętszej Marii Panny do Placu Kardynała Wyszyńskiego.

„Oratorium Pasyjne wg św. Jana” chór złożony z uczestników warsztatów odśpiewa natomiast o godzinie 17.00. Orkiestrę będą tworzyli uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Legnicy.
Więcej informacji na temat warsztatów muzycznych i tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży można znaleźć na stronie www.mdl.legnica.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group