Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7887
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Wyścig na Łabski Szczyt

Czwartek, 28 sierpnia 2008, 18:00
Aktualizacja: 18:04
Autor: Mar
SZKLARSKA PORĘBA: Wyścig na Łabski Szczyt
Fot. Organizator
Już w niedzielę prawdziwe wyzwanie dla twardzieli. 525 metrów różnicy wzniesień na zaledwie 6 kilometrowej trasie. Cały czas podjazd i zaledwie 20 metrów z góry! Ani jednego metra po płaskim. W tym wyścigu wygrywa każdy, kto stanie na starcie w Szklarskiej Porębie i przejedzie linię mety przy schronisku Pod Łabskim Szczytem. Nie ważne, w jakim stylu. Ważne, aby wjechać.

Uphill Łabski Szczyt rozgrywany jest na trasie szutrowej. Jedyny utwardzony odcinek rozpoczyna się zaraz na starcie ulicy Turystycznej w centrum Szklarskiej Poręby (obok sklepu Netto). Po około 800 metrach zawodnicy wjadą na nartostradę Lolobrygida. Tu już zaczyna się szutrowa wspinaczka.

Warto wybrać się z całą rodziną żeby zobaczyć zmagania zawodników z własną słabością i wyjątkowo trudną trasą. Nigdzie w Polsce nie ma wyścigu o takim przewyższeniu. Start zaplanowano na 11. Biuro zawodów zorganizowane będzie w restauracji przy dolnej Stacji Wyciągu na Szrenicę. Zapisy rozpoczną się o 9., a zakończą o 10.30.

Podejście do schroniska Pod Łabskim Szczytem trwa około 2 godzin. Można też wjechać wyciągiem pierwszą sekcją i podejść trasą wyścigu (około 60 minut). Warto też jechać wyciągiem na Szrenicę i zejść do schroniska, co zajmie około 40 minut. Samochody można zostawić na monitorowanych płatnych parkingach przy wyciągu na Szrenicę (obok biura zawodów) lub też wcześniej, na bezpłatnych miejscach postojowych na ulicy Uroczej.

Organizatorami są: Lokalna Organizacja Turystyczna oraz Stowarzyszenie Cyklistów
Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach. Wsparcia udzieliły samorządy Szklarskiej Poręby i
województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group