Niedziela, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5457
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyróżnienie za konserwację kościoła w Miłkowie

Wiadomości: Region
Piątek, 20 kwietnia 2018, 9:29
Autor: WAC
Fot. WAC
Kościół parafialny Świętej Jadwigi Śląskiej w Miłkowie otrzymał jedno z wyróżnień konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany” 2018.

„Zabytek Zadbany” to ogólnopolski konkurs, którego celem jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa. Laureatów tegorocznej edycji konkursu ogłoszono w Zamościu 18 kwietnia podczas uroczystej gali Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.

W tegorocznej edycji konkursu jury przyznało pięć nagród i osiem wyróżnień w sześciu kategoriach. W tym szacownym gronie znalazł się również Kościół Parafialny Świętej Jadwigi Śląskiej w Miłkowie, który został wyróżniony w kategorii: utrwalenie wartości zabytkowej obiektu.

Kościół w Miłkowie w obecnej formie pochodzi z wieku XVI, w XIX wieku nadbudowano neogotycką wieżę. Na ścianach zewnętrznych zachował się zespół epitafiów karkonoskich laborantów. Wyróżnienie przyznano za prace budowlane i konserwatorskie, które uczytelniły historyczną strukturę architektoniczną oraz wnętrza zabytku. Prace wykonano z uwzględnieniem lokalnych tradycji materiałowych i budowlanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group