Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8833
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wyróżnienie za konserwację kościoła w Miłkowie

Piątek, 20 kwietnia 2018, 9:29
Autor: WAC
Region: Wyróżnienie za konserwację kościoła w Miłkowie
Fot. WAC
Kościół parafialny Świętej Jadwigi Śląskiej w Miłkowie otrzymał jedno z wyróżnień konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany” 2018.

„Zabytek Zadbany” to ogólnopolski konkurs, którego celem jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa. Laureatów tegorocznej edycji konkursu ogłoszono w Zamościu 18 kwietnia podczas uroczystej gali Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.

W tegorocznej edycji konkursu jury przyznało pięć nagród i osiem wyróżnień w sześciu kategoriach. W tym szacownym gronie znalazł się również Kościół Parafialny Świętej Jadwigi Śląskiej w Miłkowie, który został wyróżniony w kategorii: utrwalenie wartości zabytkowej obiektu.

Kościół w Miłkowie w obecnej formie pochodzi z wieku XVI, w XIX wieku nadbudowano neogotycką wieżę. Na ścianach zewnętrznych zachował się zespół epitafiów karkonoskich laborantów. Wyróżnienie przyznano za prace budowlane i konserwatorskie, które uczytelniły historyczną strukturę architektoniczną oraz wnętrza zabytku. Prace wykonano z uwzględnieniem lokalnych tradycji materiałowych i budowlanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
793
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group