Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 9604
Zalogowanych: 118
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kępno: Wyróżnienia i sportowa rywalizacja w Kępnie

Wtorek, 7 czerwca 2016, 16:28
Aktualizacja: Środa, 8 czerwca 2016, 12:57
Autor: MDvR
Kępno: Wyróżnienia i sportowa rywalizacja w Kępnie
Fot. użyczone
W miniony weekend do Kępna w Wielkopolsce przybyło 31 drużyn z całej Polski startujących w jubileuszowym 40. Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt. W imprezie nie brakło także trzech młodzieżowych zespołów KPR–u Jelenia Góra.

W zawodach łącznie z trenerami i opiekunami udział wzięło około 500 osób, a dziewczynki rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. Jedna z najstarszych imprez piłki ręcznej w Polsce, przed laty była wizytówką Kępna. Całe miasto żyło zawodami, które rozgrywane były na wszystkich szkolnych boiskach asfaltowych. Czasy się zmieniły, rywalizacja przeniosła do hal sportowych, ale klimat pozostał ten sam. W trakcie oficjalnych uroczystości wmurowano tablicę pamiątkową w Galerii Gwiazd Piłki Ręcznej Kępińskiego Ośrodka Sportu. W tym roku przypomniano sylwetkę Tadeusza Breguły, uczestnika ośmiu Igrzysk Olimpijskich (od Saporo-Monachium w 1972 roku do Barcelony w 1992 roku), byłego dwukrotnego prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce i autora książki "Piłka ręczna siedmio-osobowa" - przez długie lata jedynego podręcznika dla trenerów i instruktorów tej dyscypliny sportu. Certyfikat w imieniu nieobecnego na uroczystościach odebrał Artur Janas, działacz sportowy naszego klubu, który nominował i przedstawił kapitule sylwetkę tego zasłużonego człowieka, sportowca dla rozwoju polskiej piłki ręcznej. Wręczono także podziękowania dla osób, które organizowały w przeszłości Kępiński Festiwal Szczypiorniaka.

Co do rywalizacji sportowej... Najwięcej zespołów, bo aż dwanaście było w roczniku 2000, który swoje mecze eliminacyjne rozgrywał w głównej Hali Widowiskowo-Sportowej Kępińskiego Ośrodka Sportu. Nasza drużyna z trenerką Dilrabo Samadową uplasował się na 8. pozycji, a najlepszą zawodniczką zespołu wybrano Marikę Klimaszewską. Triumfowały zespoły UKS-u Nowa Karczma, Polonii Kępno i Zagłębia Lubin.

O wiele lepiej spisały się podopieczne trener Estery Rykaczewskiej z rocznika 2003 zajmując ostatecznie 3. miejsce. Najlepszą zawodniczką drużyny została Natalia Tatarenko, a najlepszą bramkarką turnieju tej kategorii wiekowej uznano Zuzannę Banasik. W roczniku 2003 turniej wygrał MOSM SP 35 Tychy, który w finałowym starciu zwyciężył 15:13 AP Marcovia Marki.

Dla najmłodszych naszych szczypiornistek z rocznika 2004/2005, prowadzonych przez trener Martę Oreszczuk były to pierwsze zmagania na szczeblu ogólnopolskim i trudno oczekiwać dobrego wyniku. Zadowolenie i radość z meczów wygranych była jednak ogromna. Ostatecznie zespół uplasował się na 9. pozycji spośród 11 drużyn, a na wyróżnienie w zespole zasłużyła Wanessa Stankiewicz. Rywalizacja w roczniku 2004 zakończyła się sukcesem UKS Nowa Karczma, która w finale zwyciężyła SPR Sośnicę Gliwice 16:14. Trzecie miejsce zajęła Zgoda Ruda Śląska. Wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe koszulki oraz wiele cennych nagród rzeczowych.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
428
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
26%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
10%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
50%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
14%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Trump zaatakował Iran! Nowa wojna USA na Bliskim Wschodzie?
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Strażacy wyjdą w góry dla chorych na białaczkę
 
Inne wydarzenia
Odśpiewali "100 lat" twórcy Biegu Piastów
 
Aktualności
Umowa na przebudowę drugiej nitki estakady
 
Inne wydarzenia
Zawita do nas mistrz Francji, ale znów szykuje się "paraliż" na drogach i utrudnienia
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group