Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 4198
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyrecytowali nagrody w MDK

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 26 stycznia 2014, 7:53
Aktualizacja: 8:03
Autor: Org
Fot. MDK
Prawie 40. recytatorów – laureatów eliminacji miejskich i gminnych, wzięło udział w eliminacjach powiatowego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych, które w piątek (24.01.) odbyły się w sali klubowej Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Jury pod przewodnictwem Elżbiety Rzemińskiej trzy równorzędne pierwsze miejsca przyznało: Anastazji La Rosa z SP w Miłkowie, Antoninie Wawrzyńczak z SP w Kopańcu oraz Jakubowi Iglewskiemu z Niepublicznej SP w Karpaczu.

Uczniowie ci będą reprezentowali nasz powiat na XIX Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim "Pegazik" w Kłodzku. II miejsca przyznano trzem recytatorom: Julii Dubickiej z SP w Jeżowie Sudeckim, Oskarowi Kłyszyńskiemu z SP nr 1 w Piechowicach oraz Bernardowi Piotrowskiemu z SP nr 11 w Jeleniej Górze. Laureatami III miejsc zostali: Nikodem Siudak z SP nr 1 w Szklarskiej Porębie i Filip Wychota z SP nr 2 w Jeleniej Górze. Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Chojnacka z SP w Mysłakowicach, Eryk Winter z SP w Łomnicy, Igor Zieliński z SP nr 5 w Szklarskiej Porębie, Konrad Badacz z SP nr 1 w Piechowicach, Konrad Wilczyński z SP w Ścięgnach, Przemysław Przepiórka z SP w Podgórzynie, Piotr Krysiński z SP w Wojcieszycach, Piotr Marciniak z SP w Karpaczu, Patrycja Jasnosz z SP w Siedlęcinie, Mateusz Kurczyński z SP w Janowicach Wielkich.

Komisja sędziowska podkreśliła bardzo wysoki poziom recytacji oraz dojrzałość i zrozumienie prezentowanych tekstów przez uczniów konkursu.
Wyróżnieni i nagrodzeni otrzymali nagrody ufundowane przez dyrektora MDK oraz tomiki poezji jeleniogórskiej poetki Krystyny Susabowskiej z autografem autorki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~miłośniczka poezji 26-01-2014 16:51
Jak zwykle miejsca przyznane były chyba jakimś dziwnym trafem. Dzieci, które dostały najwięcej braw, wykazały się dojrzałością i naprawdę ciekawą interpretacją nie otrzymały nic albo zostały "ledwo co" wyróżnione.Gdyby nie to, że w całym powiecie jest to jedyny konkurs recytatorski, wiele dzieci nie przyjeżdżało by tutaj by kolejny raz zostać niedocenionym mimo wielkiego talentu. Pani Toporowska powinna wyciągnąć wnioski z corocznie niezadowolonych rodziców i słuchaczy... Zresztą, co to za "jury" składające się z dwóch osób reprezentujących grupę uczniów z konkretnej szkoły lub samego ODK? Niewiarygodni i niesprawiedliwi. Jestem mamą nagrodzonego dziecka więc nie jest to żal z niesprawiedliwego ocenienia mojej córki. Piszę, co usłyszałam w kuluarach i co sama odczuwam. Miłośniczka poezji
~J. M. 26-01-2014 17:05
trzy osoby były w komisji ale faktycznie- jury żenada. Plus za organizowanie konkursu. Minus za formę wyboru. Odechciewa się.
~ups 26-01-2014 18:25
To prawda, jury jest niestety niedobrane, nie powinno składać się tylko z pracowników MDK i przedstawicieli szkół. Powinno być "świeże", niezależne, nawet spoza Jeleniej i środowiska... Wtedy byłoby bardziej obiektywne, a dzieci miały poczucie sprawiedliwości. Do mnie też dotarły słuchy o fakcie niedocenienia, niesprawiedliwości i poczuciu niedowartościowania... Jeśli młode pokolenie ma uczyć się szacunku do poezji, zasad fair play i zdrowej rywalizacji, to dorośli muszą dać tego przykład...
~ 26-01-2014 20:18
Byłam podczas tego konkursu i wysłuchałam wszystkich recytacji - poziom był rzeczywiście bardzo wysoki!!!!! ale ocena jury niestety katastrofa!!!!!!!! Najgorsze w tym wszystkim , że najbardziej zdolne dzieci , wyszły z konkursu rozgoryczone. Członkowie "jury" jak Wam się wydaje, czy te dzieci w dalszym ciągu będą z zapałem i ochotą podchodzic do recytacji i czy w przyszłym roku na kolejnym konkursie będzie tak liczne grono recytatorów??????
~nemo 26-01-2014 20:38
Problem obiektywizmu jury na jakimkolwiek konkursie jest tak samo stary,jak najstarszy zawód świata. W przypadku tego konkursu ocena nie jest absolutnie "mierzalna", kazdy dostrzega w interpretacji konkretnego wiersza to, co jego porusza, ciekawi, a często i zastanawia, skłania do refleksji. Cięzko przekłada się na przyznawane miejsca i wyróżnienia ogromny często wkład pracy nauczycieli i uczniów w przygotowanie repertuaru. Zazwyczaj pozostaje potem poczucie niedosytu, niedoceniania, niedowartosciowania. A juz zupełnie na dalszy plan schodzi jakże ważna mozliwość konfrontacji swoich umiejętności z innymi uczestnikami, wymiana doświadczeń między nauczycielami czy wyrabianie u podopiecznych umiejętności pokonywania stresu czy tremy podczas publicznych wystepów. Liczy sie tylko wyścig.
~nemo 26-01-2014 20:46
Cóz, może warto zwrócic uwagę na inny aspekt konkursu. Droga Miłosniczko Poezji. "Rzucanie" nazwiskami chyba nie przystoi osobie wrazliwej na wszeką twórczość poetycką mniej lub bardziej zasłużonych na tym polu ludzi.
~Zachwycona 26-01-2014 22:53
Tylko weź pod uwagę szanowny(-a) ~nemo, że sytuacja dotyczy dzieci. I one widzę ten niesprawiedliwy świat dorosłych. Zreszą te nazwiska w komisji mówią same za siebie. Ten konkurs w MDK omijam szerokim łukiem od lat. Są inne i w innych miejscach, a komisja bardziej obiektywna, bez układów.
~~patr 27-01-2014 8:24
Ludzie, potraficie tylko krytykować. Zastanówcie się mamuśki z kompleksami, jak czują się dzieci, które wygrały i dostały wyróżnienia? To znaczy, że oni wszyscy na to nie zasługiwali? Przez jedną osobę o niespełnionych ambicjach cierpią inni. Poza tym z tego co wiem, to konkursy nie są obowiązkowe. Jeżeli ktoś nie chce brać udziału, albo jest niezadowolony to niech nie bierze. Proste
~ecko am zdol 27-01-2014 18:03
~Zachwycona - a gdzie są inne konkursy? Jak możesz to podaj, z chęcią skorzystam:) co do "patr - moje dziecko zostało wyróżnione- i nijak ma się co do tego, co ja myślę.Cieszy się, a ja nadal mam zgryza. A jeśli dziecko ma zdolności - to dlaczego nie ma startować? Dlatego ,że jury jest nieciekawe? Uważam, że jury powinno się składać się z nauczycieli występujących szkół. Wtedy nikt by nie miał pretensji o prywatę oceny.
~~patr 27-01-2014 20:36
A czyli jeżeli np w konkursie startują wszystkie szkoły z miasta, to w jury mają być wszyscy nauczyciele? No dobry pomysł, jestem ciekawa czy nauczyciele będą chcieli poświęcić ZA DARMO swój czas, żeby sędziować.
~zdumiona 28-01-2014 17:12
przyjeżdżają jako opiekunowie, są na miejscu . Po prostu : nie tylko słuchają ale i oceniają. A potem werdykt ogłaszany drogą głosowania. Co w tym trudnego? Przecież żadne dziecko nie przychodzi samo na konkurs. Czas o tym pomyśleć, bo nauczyciele przestaną jeździć, Kowary w tym roku już się nie pokazały, potem zaczną się wycofywać inne szkoły zniesmaczone wynikami. A byłaby szkoda, bo mało tych konkursów....
~zdumiona 28-01-2014 17:12
przyjeżdżają jako opiekunowie, są na miejscu . Po prostu : nie tylko słuchają ale i oceniają. A potem werdykt ogłaszany drogą głosowania. Co w tym trudnego? Przecież żadne dziecko nie przychodzi samo na konkurs. Czas o tym pomyśleć, bo nauczyciele przestaną jeździć, Kowary w tym roku już się nie pokazały, potem zaczną się wycofywać inne szkoły zniesmaczone wynikami. A byłaby szkoda, bo mało tych konkursów....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group