Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7485
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyprawki do wzięcia

Czwartek, 26 sierpnia 2010, 18:05
Aktualizacja: Piątek, 27 sierpnia 2010, 7:31
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wyprawki do wzięcia
Fot. Angela
Do szóstego września br. rodzice uczniów klas 1– 3 szkoły podstawowej i drugiej klasy gimnazjum, których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 351 złotych netto, mogą starać się o dotacje na podręczniki. Nowością w tym roku są dotacje dla wszystkich dzieci niepełnosprawnych.

Jak mówią pracownicy wydziału oświaty oraz dyrektorzy szkół, szacuje się, że z rządowej pomocy może skorzystać około 700 jeleniogórskich uczniów.

- By otrzymać pomoc na wyprawkę dla dziecka rodzic lub prawny opiekun musi się zgłosić do szkoły, wypełnić formularz i dostarczyć wszelkie zaświadczenia o dochodach lub ich braku. Czasu na zgłoszenie się po pieniądze jest jednak coraz mniej, a rodzice ubogich dzieci o tym obowiązku zapomnieli – mówi Marta Oreszczuk, specjalista ds. oświaty urzędu miasta w Jeleniej Górze.

W przypadku dzieci klas 1-3 szkół podstawowych dotacja wynosi do 170 złotych. Uczeń drugiej klasy gimnazjum otrzyma do 310 zł. Dotacje w wysokości do 200 złotych otrzymają też niepełnosprawni uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych, szkół zawodowych (do 300 zł) oraz ponadgimnazjalnych niezawodowych (do 370 zł).

- Dyrektorzy szkół mają trzy kryteria przyznawania dotacji na wyprawki. Pierwsze z nich to dochód nieprzekraczający 351 zł netto na jednego członka rodziny. Drugie to dofinansowanie uczniów dotkniętych zdarzeniami losowymi. Trzecie to posiadanie zaświadczenia o niepełnosprawności, w przypadku którego rodzina nie musi już spełniać kryterium dochodowego – tłumaczy Barbara Latosińska, Główny Specjalista Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Rodzice, którym przysługuje dotacja na szkolną wyprawkę najpierw muszą zakupić podręczniki, a następnie dostarczyć faktury do szkoły, gdzie pieniądze zostaną im zwrócone.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
13
Coraz lepiej
31%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
23%
Nie najlepiej
15%
Wciąż fatalnie
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group