Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 2733
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wypadek samolotu przy jeleniogórskim lotnisku: pilot zginął

Piątek, 15 kwietnia 2011, 12:43
Aktualizacja: Sobota, 16 kwietnia 2011, 10:23
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Wypadek samolotu przy jeleniogórskim lotnisku: pilot zginął
Fot. Agrafka
Awionetka marki Zodiac uderzyła dziś w opuszczony budynek odległy o około 200 metrów od pasa startowego jeleniogórskiego lotniska przy ulicy Łomnickiej. Maszyna stanęła w płomieniach. Pochodzący z Jeleniej Góry pilot nie żyje. Do tragedii doszło około godz. 12. 30

W budynku, w który uderzyła maszyna, nikogo nie było. Nieruchomość stoi na terenie stacji uzdatniania wody, należy do Wodnika i jest "zdekapitalizowana". Jak powiedział obecny na miejscu wypadku prezes spółki "Wodnik" Wojciech Jastrzębski, nie ma żadnego zagrożenia dla zaopatrzenia w wodę dla mieszkańców.

Wypadek wydarzył się około 200 metrów od lotniska przy drodze do Dąbrowicy. Z relacji świadka wynika, że awionetka podchodziła do lądowania. Pilot dwa razy okrążył lotnisko, ale najpewniej zdarzyła się awaria samolotu. Pilot, 46-letni przedsiębiorca z Jeleniej Góry, próbował wyskoczyć, ale maszyna była już za nisko i spadła wbijając się w budynek. Samolot należał do właściciela ze Złotoryi.

Na miejscu prowadzone są czynności z udziałem prokuratora i na razie nie są wpuszczane osoby postronne, w związku z tym galeria zdjęć obrazujących tragedię jest skromna. Zdarzeniem zajmie się specjalna komisja ds. badania wypadków lotniczych, która do Jeleniej Góry przyjedzie z Katowic.

Bliskim zmarłego pilota redakcja Jelonki.com składa wyrazy współczucia i prosi internautów o uszanowanie pamięci i powstrzymanie się od zbędnych komentarzy.

To drugi śmiertelny wypadek w regionie jeleniogórskim w ciągu minionych dwóch lat. W 2009 roku w pobliżu Marciszowa rozbiła się awionetka: pilot i pasażarka zginęli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group