Wtorek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 6018
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyniki regionalnego budżetu obywatelskiego

Wiadomości: Region
Piątek, 20 września 2019, 7:26
Aktualizacja: Niedziela, 22 września 2019, 10:07
Autor: WAC
Fot. UMWD
Wiemy już, które z projektów zgłoszonych zyskały największe uznanie mieszkańców regionu i zostaną zrealizowane w ramach IV edycji regionalnego budżetu obywatelskiego Aktywny Dolny Śląsk. Informacja na ten temat przekazali na konferencji prasowej marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski wraz z wicemarszałkiem Marcinem Krzyżanowskim

Propozycje projektów zgłaszali mieszkańcy Dolnego Śląska oraz lokalne organizacje i stowarzyszenia. Mogły to być np. imprezy turystyczne, kulturalne, zawody sportowe, zloty, rajdy, konferencje, imprezy promujące lokalne produkty i atrakcje turystyczne. Można było tez zgłaszać pomysły stworzenia przewodników, folderów czy informatorów. Kolejnym etapem było głosowanie nad zgłoszonymi projektami, w którym mogli uczestniczyć mieszkańcy Dolnego Śląska, którzy w dniu głosowania mieli ukończone 16 lat.

Ogółem mieszkańcy regionu zgłosili aż 179 projektów, na które zagłosowało w sumie prawie 45 tysięcy osób. Ostatecznie dofinansowanie w łącznej kwocie 1,35 mln złotych otrzymają 62 projekty dotyczące: kultury, sportu, turystyki, dedykowane seniorom, kierowane do osób z niepełnosprawnościami, na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i wspierające rozwój rzemiosła.

W subregionie jeleniogórskim zostanie zrealizowanych 14 projektów. W kategorii projektów o charakterze sportowym najwięcej głosów uzyskały: „Kierunek Kropelka Run”, „Karkonoski Camp”, „Dogtrekking Karkonoski – IV edycja” i „Piłkarskie Talenty”, zaś kulturalnych: „Magiczne Izery – Otwarta Kultura Wsi”, „Śladami Zamków i Warowni Dolnego Śląska”, „Plenerowe Kino Letnie” i „Zgrani Dolnoślązacy – Turniej Gier Planszowych nie tylko dla rodzin”. W gronie przedsięwzięć o charakterze turystycznym zostaną zrealizowane projekty: „Góry Bezpieczne” i „Rowerowy Zawrót Głowy”. Listę wybranych przedsięwzięć uzupełniają: w kategorii projektów na rzecz osób z niepełnosprawnościami - „Pasuje – Przestrzeń Aktywnej Samopomocy”, w kategorii projektów w obszarze wspierania społeczeństwa obywatelskiego - „Postaw Obywatelskich Trzeba się Nauczyć”, w kategorii projektów na rzecz seniorów - „Międzypokoleniowa Akademia Umiejętności i Pasji” oraz w kategorii projektów na rzecz wsparcia rzemiosła - „ Pokaz Mody Alicja w Krainie Czarów podczas Castle Party w Bolkowie”.

Cieszę się, że w każdym z subregionów zrealizowana zostanie porównywalna liczba projektów - mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski. - To ważne z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju naszego regionu. Dostrzegając zaangażowanie Dolnoślązaków w przyszłym roku planujemy wspierać inicjatywę budżetu obywatelskiego na porównywalnym poziomie finansowym co teraz .

Więcej informacji na temat wybranych projektów można znaleźć na pod adresem: https://aktywny.dolnyslask.pl/budzet/wyniki-glosowania-2019

Twoja reakcja na artykuł?

7
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
2
13%
Smuci
0
0%
Złości
5
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Człowiek kon 20-09-2019 8:43
Pieniądze wyrzucone w błoto!! Za te środki w każdej gminie można było postawić krzyż pamięci osób poległych w zamachu smoleńskim!
~Iks 20-09-2019 12:30
do: ~Człowiek kon (8:43)
Najdalej za 10-15 lat będą obalać te krzyże, pomniki i inne przejawy apoteozy miernoty politycznej. Nie ma sensu marnować publicznych pieniędzy na te szopki.
~mmmmm 20-09-2019 16:54
Choć lewica drze ryja o demokracji, Konstytucji, wolności, tolerancji, to realnie demokracja, wolność słowa, tolerancja, prawa człowieka i obywatela, normy Konstytucji, są lewicy obce. Lewicy wbrew jej deklaracjom, realnie bliski jest duch faszystowski. Lewica chce usunąć z debaty publicznych wszystkich, którzy nie podzielają lewicowych zabobonów i urojeń. Lewicowa postawa jest całkowicie obce od postawy prawicy, która chce wolności słowa dla wszystkich, dla ludzi prawicy i swoich oponentów ideowych.
~do mmmmm 21-09-2019 7:25
Skończ ... z tymi zabobonami ...wstydu oszczędź ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group