Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10389
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wyniki regionalnego budżetu obywatelskiego

Piątek, 20 września 2019, 7:26
Aktualizacja: Niedziela, 22 września 2019, 10:07
Autor: WAC
Region: Wyniki regionalnego budżetu obywatelskiego
Fot. UMWD
Wiemy już, które z projektów zgłoszonych zyskały największe uznanie mieszkańców regionu i zostaną zrealizowane w ramach IV edycji regionalnego budżetu obywatelskiego Aktywny Dolny Śląsk. Informacja na ten temat przekazali na konferencji prasowej marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski wraz z wicemarszałkiem Marcinem Krzyżanowskim

Propozycje projektów zgłaszali mieszkańcy Dolnego Śląska oraz lokalne organizacje i stowarzyszenia. Mogły to być np. imprezy turystyczne, kulturalne, zawody sportowe, zloty, rajdy, konferencje, imprezy promujące lokalne produkty i atrakcje turystyczne. Można było tez zgłaszać pomysły stworzenia przewodników, folderów czy informatorów. Kolejnym etapem było głosowanie nad zgłoszonymi projektami, w którym mogli uczestniczyć mieszkańcy Dolnego Śląska, którzy w dniu głosowania mieli ukończone 16 lat.

Ogółem mieszkańcy regionu zgłosili aż 179 projektów, na które zagłosowało w sumie prawie 45 tysięcy osób. Ostatecznie dofinansowanie w łącznej kwocie 1,35 mln złotych otrzymają 62 projekty dotyczące: kultury, sportu, turystyki, dedykowane seniorom, kierowane do osób z niepełnosprawnościami, na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i wspierające rozwój rzemiosła.

W subregionie jeleniogórskim zostanie zrealizowanych 14 projektów. W kategorii projektów o charakterze sportowym najwięcej głosów uzyskały: „Kierunek Kropelka Run”, „Karkonoski Camp”, „Dogtrekking Karkonoski – IV edycja” i „Piłkarskie Talenty”, zaś kulturalnych: „Magiczne Izery – Otwarta Kultura Wsi”, „Śladami Zamków i Warowni Dolnego Śląska”, „Plenerowe Kino Letnie” i „Zgrani Dolnoślązacy – Turniej Gier Planszowych nie tylko dla rodzin”. W gronie przedsięwzięć o charakterze turystycznym zostaną zrealizowane projekty: „Góry Bezpieczne” i „Rowerowy Zawrót Głowy”. Listę wybranych przedsięwzięć uzupełniają: w kategorii projektów na rzecz osób z niepełnosprawnościami - „Pasuje – Przestrzeń Aktywnej Samopomocy”, w kategorii projektów w obszarze wspierania społeczeństwa obywatelskiego - „Postaw Obywatelskich Trzeba się Nauczyć”, w kategorii projektów na rzecz seniorów - „Międzypokoleniowa Akademia Umiejętności i Pasji” oraz w kategorii projektów na rzecz wsparcia rzemiosła - „ Pokaz Mody Alicja w Krainie Czarów podczas Castle Party w Bolkowie”.

Cieszę się, że w każdym z subregionów zrealizowana zostanie porównywalna liczba projektów - mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski. - To ważne z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju naszego regionu. Dostrzegając zaangażowanie Dolnoślązaków w przyszłym roku planujemy wspierać inicjatywę budżetu obywatelskiego na porównywalnym poziomie finansowym co teraz .

Więcej informacji na temat wybranych projektów można znaleźć na pod adresem: https://aktywny.dolnyslask.pl/budzet/wyniki-glosowania-2019

Twoja reakcja na artykuł?

7
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
2
13%
Smuci
0
0%
Złości
5
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
758
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group