Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 7035
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Wymiana sprzętu - będzie bezpieczniej

Sobota, 31 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 21:29
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
   Dwa skutery śnieżne, dwa motocykle czterokołowe a także nosze i akię do transportu zimą kupiła Karkonoska Grupa GOPR. Sprzęt niebawem trafi do ratowników. Kosztował prawie 300 tysięcy złotych.
Były to pierwsze tak duże zakupy karkonoskich goprowców od wielu lat. Pieniądze zostały przekazane przez Karkonoski Park Narodowy. Ratownicy czekali na nie przeszło półtora roku.

         - Z karkonoskiego parku otrzymamy zwrot za faktury w wysokości dwustu tysięcy. Pozostałe pieniądze pochodzą z dotacji i od sponsorów - powiedział Maciej Abramowicz, naczelnik GOPR-u.

         Przekazanie pieniędzy przez park narodowy jest kluczowe dla działalności grupy. Zgodnie z ustawą parki narodowe powinny przekazywać działającym na ich terenie ratownikom piętnaście procent wpływów z biletów. I chociaż przepis obowiązuje od dwóch lat, dopiero latem tego roku KPN i GOPR podpisały porozumienie o przekazywaniu pieniędzy. Według porozumienia park musi zaakceptować wydatki, na które pójdą przekazane przez niego bilety.
- Możemy za te pieniądze kupować sprzęt. Nie możemy organizować szkoleń czy naprawiać samochodów - wyjaśnia Maciej Abramowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group