Zalogowanych: 20

Jelenia Góra: Wymęczona wygrana

Sobota, 10 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 10 lutego 2007, 21:55
W pojedynku I ligi koszykarek MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra pokonał po meczu walki AZS PWSZ Konin 58:43.

Mecz Karkonoszy z AZS PWSZ Konin był bardzo słabym widowiskiem. Oba zespoły zaprezentowały typowo młodzieżową koszykówkę, w której dużo było biegania i chaosu a mniej udanych akcji i składnej gry.

Goście przewyższali jeleniogórzanki warunkami fizycznymi, jednak ich umiejętności koszykarskie były bardzo niskie o czym najdobitniej świadczyły proste straty i olbrzymia ilość błędów technicznych. Początek zmagań był w wykonaniu obu zespołów bardzo słaby. Zarówno zawodniczki gospodarzy jak i gości pudłowały seriami nawet w sytuacjach sam na sam z koszem. Po 6 minutach gry na tablicy wyników widniał niecodzienny wynik 2:2, a po pierwszej kwarcie 8:6 dla gospodarzy. Do przerwy MKS MOS wygrywał 22:17.

Najlepszy okres gry Karkonosze miały zaraz po zmianie stron, kiedy to po kilku udanych akcjach ofensywnych wyszły na prowadzenie 32:19. Od 25 minuty goście bronili strefą, czym zupełnie wybili z uderzania jeleniogórzanki, które miały duże problemy ze zdobywaniem kolejnych punktów. W 36 min. Karkonosze wygrywały tylko 46:40. W końcówce gry jednak dużo więcej zimnej krwi zachowały gospodynie (goście otrzymali w tym okresie dwa przewinienia techniczne) i ostatecznie wygrali 58:43.

W Karkonoszach zagrała na co dzień reprezentująca barwy AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra Małgorzata Myćka. Jej występ nie był jednak zbyt udany gdyż sprawiała wrażenie nieco zagubionej i szybko popełniła pięć fauli po których musiała opuścić plac gry. W jeleniogórskim zespole najlepiej zaprezentowały się Joanna Dłutowska i Marzena Kowalczyk.

<b>MKS MOS Karkonosze – AZS Konin 58:43 (8:6, 14:11, 17:11, 19:15)</b>

<b>MKS MOS:</b> Kowalczyk 11, Myćka 11, Mochól 10, Klementowska 9, Dłutowska 7, Kowiel 6, Sawicka 2, Łosińska 2, Pawlukiewicz 0 Werłos 0, Nowicka 0.