• Wtorek, 15 października 2019
  • Godz. 5:34
  • Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
  • Czytających: 1796
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wykopki w śródmieściu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 20 listopada 2007, 14:47
Aktualizacja: 20:11
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Sezon na prace ziemne ma się ku końcowi, ale trakt śródmiejski jest rozkopany. Podobnie okolice parkingu przy ul. Drucianej i Grodzkiej. Na skrzyżowaniach z nową sygnalizacją świetlną kładziony jest asfalt

Przy ul. 1 Maja podłączana są instalacje do jednej z kamieniczek. Niestety, wymaga to rozkopania jezdni niemal na całej szerokości. Robotnicy uwijają się przy pracy jak mogą. Mieszkańcy mają nadzieję, że bruk zostanie ułożony poprawnie już po zakończeniu robót.

Przy parkingu na gruncie w obrębie ulic Drucianej i Grodzkiej pracuje od tygodnia ciężki sprzęt. Prowadzone są wykopy pod nową instalację ziemną. Nie są to – o co pytają przechodnie – wykopaliska związane ze sprzedażą tych działek i planami inwestycyjnymi.

Na skrzyżowaniu ulic Matejki i Wojska Polskiego ekipy drogowców kładły we wtorek asfalt, który zakrył dziury, jakie pozostały po montażu kabli potrzebnych do nowej sygnalizatorów. Chodniki są gładkie, choć połatane wyglądają fatalnie.

Jeleniogórzanom marzy się choć jeden sezon, kiedy na ulicach nic nie trzeba będzie kopać, rozkopywać, wykopywać, zasypywać i potem zaklejać. Niestety, tego marzenia chyba nie da się zrealizować. Logika remontów bywa bowiem sprzeczna z logiką rozumu i niektóre prace zaczyna się od końca, a potem rozgrzebuje, aby znaleźć początek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

TaGo 20-11-2007 15:07
"Jeleniogórzanom marzy się choć jeden sezon, kiedy na ulicach nic nie trzeba będzie kopać, rozkopywać, wykopywać, zasypywać i potem zaklejać. Niestety, tego marzenia chyba nie da się zrealizować. Logika remontów bywa bowiem sprzeczna z logiką rozumu i niektóre prace zaczyna się od końca, a potem rozgrzebuje, aby znaleźć początek." Mi sie NIE marzy, bo to bedzie oznaczalo, ze w miescie juz kompletnie nic sie nie robi. Z calym szacunkiem, ale redakcja Jelonki wszystko potrafi przedstawic w najczarniejszych barwach.
ciotkaz 20-11-2007 16:11
Pytanie do Pani Agi - czy w Ratuszy podali nazwiska bezposrednio odpowiedzialnych kierownikow? Tacy napewno nie znalezliby pracy w prywatnym sektorze. Ale my, podatnicy, pokornie to znosimy i placimy za nadasane urzedniczki, partaczy i niekompetencje.
~kia 20-11-2007 16:34
a przeciez tu idzie tylko o odfajkowani ze cos sie zrobilo dla dobra miasta i wyplate z kasy miejskiej pokaznych kwot ktore musza byc wydatkowane a ze miasto po tych niby remontach wygllada gorzej jak przed to co ,przeciez nie kazda pani po wyjsciu z zakladu kosmetycznego jest wygladzona jak pupa niemowlecia i nie kazdej ubywa lat a tez wydatkuja
kazimierzp 20-11-2007 17:55
Wszystkie prace pokazane na zdjęciach są na rzecz prywatnych inwestorów i przez prywatne firmy! Jedyne prace wśród wymienionych w tekście na rzecz miasta, czyli wspólnoty mieszkańców, to wymiana instalacji dla zainstalowania nowych, zupełnie nowej generacji sygnalizatorów ulicznych - ale tu także wykonawcą jest firma prywatna! Coś "ciotkaz" niecelnie "pietnuje".
~Pynio 20-11-2007 18:38
Cytat TaGo Mi sie NIE marzy, bo to bedzie oznaczalo, ze w miescie juz kompletnie nic sie nie robi. Z calym szacunkiem, ale redakcja Jelonki wszystko potrafi przedstawic w najczarniejszych barwach. POPIERAM W 100%
~Ciotka z ... 20-11-2007 22:07
Do kazimierzp - czy uderzylam w stol i nozyce sie odezwaly? Cenie pana komentarze, ma pan duzy zasob wiedzy. Jestem od niedawna w Polsce i na calym swiecie ludzie lubia zwalac wine na Ratusz!. To zapytam - KTO dozoruje tych partaczy, kto odbiera te prace a moze stanowisko wolne? Czyli, jak to mozna naprawic, bo wszak naprawic kiedys trzeba i oby jeszcze za naszego zycia(?) Z powazaniem.
~Plusak 20-11-2007 22:32
Witam, a moze tak jakies pozytywne lomentarze?? Moze powinnismy sie cieszyc ze jednak w Jeleniej coś sie dzieje... w cos sie inwestuje... Nie mieszkam juz tam 5 lat. Teraz jestem w Poznaniu.. tu też sie robi remonty, i rozkopuje ulice.. ale ma to jakis cel i jakos nie widze ze sa takie sklonnosci do nazekania... Wiecej pozytywnego myslenia! To tez sie robi dla mieszkancow
~bert 21-11-2007 19:49
Kaziu, to sa super nowoczesne swiatla, trzy czerwone:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group