Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 3327
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wygrywali wierszem

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 27 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 28 marca 2006, 10:01
Autor: TEJO
Fot. Krzysiek
Anna Paruszyńska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 wygrała sobotni konkurs recytatorski zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. W imprezie wzięło udział 31 uczestników, laureatów eliminacji miejskich i gminnych.

Swoje aktorskie umiejętności zaprezentowali uczniowie z Jeleniej Góry, Kowar, Szklarskiej Poręby, Karpacza oraz z gmin: Stara Kamienica, Mysłakowice, Podgórzyn, Jeżów Sudecki i Janowice Wielkie.

Jurorów czekało trudne zadanie, bo poziom większości wykonawców był bardzo wysoki. Anna Szamańska i Marcin Tomczak, aktorzy Teatru Jeleniogórskiego im. Norwida, Danuta Sitek, dyrektorka MDK, Krzysztof Zwoliński, teatrolog oraz Maciej Cytarzyńki, muzyk – obydwaj pracownicy MDK, zdecydowali, że pierwsze miejsce zdobyła Anna Paruszyńska. Aż trzy drugie lokaty ex aequo przypadły Agnieszce Sieczkowskiej z ZSO nr 1 oraz Karolinie Lipskiej z Gimnazjum nr 1 i Natalii Spólnik z jeleniogórskiej "dwójki".

Na trzecim miejscu uplasowały się Ewa Gazda z Mysłakowic i Karolina Adamska z Kowar.
Wyróżniono: Adama Patrona z Jeżowa, Annę Mazurak z Kowar, Monikę Wełpę ze Starej Kamienicy, Natalię Bednarczyk z Sosnówki oraz Magdalenę Myślicką z Janowic Wielkich.

Przy okazji odbył się konkurs poezji śpiewanej, w którym uczestniczyło dziewięć zespołów i solistów.
Jurorzy przyznali trzy pierwsze nagrody Weronice Kowal i Joannie Wilk z ZSO nr 1 oraz Karolinie Lipskiej i Marcie Michalskiej, uczennicom Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.
Z drugiego miejsca ucieszyła się Klaudia Sobieralska ze Szklarskiej Poręby. Wyróżnienia trafiły do Joanny Michalskiej z jeleniogórskiego Gimnazjum nr 1 oraz Moniki Musiałek z Kowar.

– Zdobywcy pierwszych i drugich miejsc wezmą udział w eliminacjach rejonowych konkursu w Bolesławcu – poinformowała nas Danuta Sitek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Wszystkim gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~pina spina:D:D 27-03-2006 17:02
konkurs był bardzo fajny i udany, zarówno jak i ten (powiatowy) i poprzedni (miejski). Brały w nim udziła bardzo zdolne osoby:) Gratuluje wszyskim :) zwłaszcza koleżankom :D:D:D pozdro:)
~rurka 27-03-2006 20:14
sprostowanie: Natalia Spólnik jest z Gimnazjum nr 2 a tak to gratulacje dla wszystkich!
~hania:)) 31-03-2006 20:25
Magda i tak jest najlepsza !! I z tego co wiem jest bardzo zadowolona z tego wyróznienia! Jako jedyna ze swojej szkoly cos dostala! Kocham Magde Myslicka!!!
~xD 7-10-2006 12:14
Ania P. RuLeZz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group