Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7406
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wygrywali wierszem

Poniedziałek, 27 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 28 marca 2006, 10:01
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Wygrywali wierszem
Fot. Krzysiek
Anna Paruszyńska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 wygrała sobotni konkurs recytatorski zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. W imprezie wzięło udział 31 uczestników, laureatów eliminacji miejskich i gminnych.

Swoje aktorskie umiejętności zaprezentowali uczniowie z Jeleniej Góry, Kowar, Szklarskiej Poręby, Karpacza oraz z gmin: Stara Kamienica, Mysłakowice, Podgórzyn, Jeżów Sudecki i Janowice Wielkie.

Jurorów czekało trudne zadanie, bo poziom większości wykonawców był bardzo wysoki. Anna Szamańska i Marcin Tomczak, aktorzy Teatru Jeleniogórskiego im. Norwida, Danuta Sitek, dyrektorka MDK, Krzysztof Zwoliński, teatrolog oraz Maciej Cytarzyńki, muzyk – obydwaj pracownicy MDK, zdecydowali, że pierwsze miejsce zdobyła Anna Paruszyńska. Aż trzy drugie lokaty ex aequo przypadły Agnieszce Sieczkowskiej z ZSO nr 1 oraz Karolinie Lipskiej z Gimnazjum nr 1 i Natalii Spólnik z jeleniogórskiej "dwójki".

Na trzecim miejscu uplasowały się Ewa Gazda z Mysłakowic i Karolina Adamska z Kowar.
Wyróżniono: Adama Patrona z Jeżowa, Annę Mazurak z Kowar, Monikę Wełpę ze Starej Kamienicy, Natalię Bednarczyk z Sosnówki oraz Magdalenę Myślicką z Janowic Wielkich.

Przy okazji odbył się konkurs poezji śpiewanej, w którym uczestniczyło dziewięć zespołów i solistów.
Jurorzy przyznali trzy pierwsze nagrody Weronice Kowal i Joannie Wilk z ZSO nr 1 oraz Karolinie Lipskiej i Marcie Michalskiej, uczennicom Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.
Z drugiego miejsca ucieszyła się Klaudia Sobieralska ze Szklarskiej Poręby. Wyróżnienia trafiły do Joanny Michalskiej z jeleniogórskiego Gimnazjum nr 1 oraz Moniki Musiałek z Kowar.

– Zdobywcy pierwszych i drugich miejsc wezmą udział w eliminacjach rejonowych konkursu w Bolesławcu – poinformowała nas Danuta Sitek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Wszystkim gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group