Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7728
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wenden: Wygrana walka Mateusza Furmana w Niemczech

Wtorek, 17 listopada 2015, 13:42
Aktualizacja: Środa, 18 listopada 2015, 14:53
Autor: MDvR
Wenden: Wygrana walka Mateusza Furmana w Niemczech
Fot. użyczone
Nieopodal holenderskiej granicy w niemieckiej miejscowości Wenden odbyła się 14 listopada zawodowa gala K–1 zorganizowana przez federację WFMC oraz Energy Gym– Niemny. Polskę reprezentowało trzech zawodników: Kacper Stemplewski i Mateusz Nowak (Shidokan Jelenia Góra) oraz Krystian Bajerski (Żagań).

Trenerami naszej reprezentacji byli Paweł Malinowski i Mariusz Ligiżyńki, fotografem Sebastian Ratajewski. Nasza reprezentacja była bardzo mile powitana przez organizatora gali Wadima Blagoweschenskij'a. Impreza rozpoczęła się w sobotę o godz. 17.00 przed-walkami amatorskimi klasy D i C, półzawodowymi i zawodowymi, w których wzięli udział nasi zawodnicy. W hali wypełnionej po brzegi nie zabrakło także mocno dopingujących Polaków mieszkających na stałe w Niemczech.

Niestety w sobotę okazało się, iż z niewiadomych przyczyn nie dojechał zawodnik z Holandii - rywal Kacpra Stemplewskiego. Pierwszy z naszych zawodników B>Mateusz Furman zmierzył się z zawodnikiem z Niemiec Kasju Denejem z klubu FC Offenbach. Po dobrej walce decyzją sędziów 3:0 nasz zawodnik pewnie wygrał pojedynek. Nadmienić trzeba, iż jeleniogórzanin w październiku tego roku zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata WFMC. Kolejny Polak Krystian Bajerski (senior) walczący w jednej z walk wieczoru z przeciwnikiem Aydinli Burhanem z klubu FC Offenbach po bardzo wyrównanym boju i długich konsultacjach sędziowskich przegrał niejednogłośnie na punkty 1:2.

- Podziękowania dla firmy Bonio-Reklamy, Miejskiego Ośrodka Sportu i Miasta Jelenia Góra za pomoc w przygotowaniu się i wyjazdu na imprezę - mówi Mariusz Ligiżyński. Kolejny start naszych fighterów już 28 listopada. Tego dnia odbędą się w Gliwicach Mistrzostwa Świata WFMC.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group