Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6265
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Wygodniej strzec prawa

Czwartek, 22 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 18:31
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Wygodniej strzec prawa
Fot. kmp
KARPACZ. W nowocześnie wyposażonym i nowo wybudowanym komisariacie pracują od czwartku policjanci w mieście pod Śnieżką. W placówce są nie tylko wygodne pomieszczenia biurowe oraz recepcja dla interesantów. W garażach czeka terenowy radiowóz oraz skuter śnieżny.

Nowa siedziba policji w Karpaczu znacznie ułatwi pracę funkcjonariuszom. - Budynek od początku powstawał z przeznaczeniem na komisariat - mówi karpacki komendant komisarz Damian Gałek. Wcześniej policjanci pracowali w fatalnych warunkach w starym budynku przy ulicy Nad Łomnicą. Teraz komisariat jest jednym z czterech nowych obiektów tego typu oddanych do użytku na Dolnym Śląsku. Zdaniem zaproszonych na środowe otwarcie gości, w tym komendanta wojewódzkiego policji, generała Andrzeja Matejuka, karpacka placówka jest najładniejsza i bardzo funkcjonalna.

Wejście wraz z podjazdem dla niepełnosprawnych zaprojektowane zostało od strony ul. Obrońców Pokoju. Na teren komisariatu można wjechać od strony zachodniej. Jest tam plac manewrowy, garaże dla radiowozów oraz dostępny dla wszystkich parking.
Drogi i chodniki wykonano z kostki betonowej. Zróżnicowanie w wysokościach terenu rozwiązano za pomocą skarp i murków oporowych. - Zaprojektowany budynek komisariatu swoją formą nawiązuje do otaczającej go zabudowy - informuje kom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Placówka ma trzy kondygnacje. Oprócz pomieszczeń biurowych, punktu obsługi interesantów oraz toalet i pomieszczeń sanitarnych z prysznicami, znajduje się tam także nowoczesny pokój okazań z lustrem weneckim. Komisariat jest skomputeryzowany. Znajduje się w nim także siłownia. Nowa siedziba policji kosztowała wraz z wyposażeniem 3, 277 mln złotych. Zbudowano ją w niespełna rok na działce przekazanej policjantom przez karpackich samorządowców.

- Dzięki wyposażeniu w skuter śnieżny i tak zwany kanadyjski bombardier, poprawi się bezpieczeństwo w górach. Policjanci będą mogli bez trudu dotrzeć w najwyższe partie Karkonoszy i do wyżej położonych schronisk - mówi kom. Damian Gałek.

- Żeby ten komisariat dobrze policji służył - mówił podczas uroczystości otwarcia ks. kanonik Jerzy Gniatczyk, kapelan stróżów prawa, który dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group