Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2779
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wydłużony termin oddania mostu na Cervi

Piątek, 1 grudnia 2017, 13:01
Aktualizacja: Niedziela, 3 grudnia 2017, 11:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wydłużony termin oddania mostu na Cervi
Fot. Przemek Kaczałko
Most nad Wrzosówką, w ciągu ulicy Cervi w jeleniogórskich Cieplicach, miał być gotowy do końca listopada br., czyli do wczoraj. Jednak ze względu na opóźnienie, które zaistniało z przyczyn niezależnych od wykonawcy termin wydłużono do 15 grudnia. Inwestycja musi być rozliczona do końca roku, aby nie przepadła dotacja z budżetu państwa!

Jak zapewnia dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Norbert Łukaniuk, wykonawca robi co może i powinien zmieścić się w wydłużonym terminie, a opóźnienia nie wynikają z winy firmy, tylko dodatkowych prac, których nie zawierał projekt.

- Nawet jeśli prace wykończeniowe potrwają do 20 grudnia, to zdążymy rozliczyć zadanie i dotacja nie przepadnie – zapewnia Norbert Łukaniuk, który tłumaczy, że opóźnienie wynika z błędnego projektu. - Miesiąc budowa stała, bo po odkopaniu fundamentów okazało się, że zostały one źle zaprojektowane – podkreślił dyrektor. Wykonawca jest na tyle solidny, że z własnych środków zapłacił za przeprojektowanie fundamentów na prawidłowe i przez oczekiwanie na poprawiony projekt wystąpiło miesięczne opóźnienie, które i tak firma z Kunic zamierza częściowo nadgonić.

Koszt odbudowy mostu to 3,075 mln zł, z czego niemal 1,252 mln zł to subwencja z budżetu państwa. Wykonawcą robót jest Zakład Inżynierii Lądowo-Wodnej Jaz z Kunic. Przypomnijmy. W styczniu 2015 r. na moście wprowadzony został ruch wahadłowy i ograniczenie tonażu do 3,5 tony (nie dotyczyło to autobusów MZK) i dopiero w budżecie miasta na rok 2017 udało się zarezerwować środku na jego remont.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group