Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 2671
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wycisnęli na drążku ponad 400 podciągnięć

Poniedziałek, 12 września 2016, 9:11
Aktualizacja: 9:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wycisnęli na drążku ponad 400 podciągnięć
Fot. Przemek Kaczałko
Światowa akcja podciągania na drążku odbyła się również w Jeleniej Górze. Swoją „cegiełkę” do wyniku dla Polski dołożyli w sobotę (10.09) młodzi jeleniogórzanie, którzy wycisnęli w sumie 419 podciągnięć.

Mimo upału, na plac do ćwiczeń (street workout park) przy ul. Komedy-Trzcińskiego przychodzili bardziej i mniej zaawansowani w tego typu ćwiczeniach. Jak podkreślali organizatorzy, każdy się liczy i nie ma znaczenia, czy ktoś podciągnie się jeden raz, czy trzydzieści razy – jak najlepsi spośród jeleniogórzan.

Mężczyźni mieli za zadanie podciągnąć się nachwytem ze zwisu podbródkiem nad drążek, a kobiety podchwytem, bez konieczności jednej sekundy w zwisie. - Celem akcji jest promowanie sportu jakim jest street workout, kalistenika. Zgłosiłem się do tego projektu właśnie w tym celu, żeby promować ten sport, zwłaszcza w Jeleniej Górze – powiedział Rafał Maj, współorganizator, a zarazem jeden z sędziów. - Razem z Rafałem Majem szykowaliśmy się do tego dnia, mamy małą grupkę, która funkcjonuje w Jeleniej Górze – niestety skurczyła się z powodu wyjazdów na studia, ale dalej szukamy chętnych do trenowania – dodał drugi z sędziów, Paweł Mańka.

Międzynarodowy Dzień Podciągania Się w ubiegłym roku zakończył się 30. miejscem Polski w klasyfikacji światowej. W tym roku chciano poprawić wynik. Cały czas spływają wyniki do organizatorów - na chwilę obecną Polacy podciągnęli się 4544 razy (480 uczestników), co daje 9. miejsce.

W Jeleniej Górze 29 osób wycisnęło wynik 419. Bezkonkurencyjni w tej dziedzinie okazują się Łotysze, którzy zdeklasowali wszystkie pozostałe nacje wynikiem 51900 (5329 uczestników). Drugie miejsce w klasyfikacji mają Filipiny (15281 – 201 osób), a trzecie Rosja (13089 – 670 osób).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group