Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 8070
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wycinka (planowa)

Czwartek, 30 stycznia 2020, 6:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 lutego 2020, 10:45
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wycinka (planowa)
Fot. Czytelnik
Obserwuję jak las w okolicach Zabobrza III jest wycinany w straszliwym tempie – mówi nasz Czytelnik. – Wjechał tam ciężki sprzęt i drzewa padają jedno po drugim. Jak się teraz przez ten las idzie, to ma się wrażenie jakby przeszło tędy jakieś tornado – dodaje Czytelnik.

Nadleśnictwo Lwówek Śląski informuje, że w kompleksie leśnym za Galerią Sudecką u podnóża Góry Szybowcowej (teren leśnictwa Płoszczyna) prowadzona jest planowa gospodarka leśna zgodnie z Planem Urządzania Lasu, zatwierdzonym przez Ministra Środowiska.

Podczas tych prac często zdarza się, że leżą konary, gałęzie, jednak przed zakończeniem prac ten tzw. „bałagan” zostanie uprzątnięty - wyjaśnia Anna Jankowska, inżynier nadzoru z Nadleśnictwa Lwówek Śląsk. - W miejscu usuniętych drzew zostaną posadzone nowe, zgodnie z potrzebami i celami gospodarki leśnej. Wykonywane przez leśników zadania, czyli również wycinka drzew w wieku rębnym służy także mieszkańcom Jeleniej Góry, którzy w sposób bezpieczny tzn. bez zagrożenia dla zdrowia i życia mogą odpoczywać w lesie, korzystać z rekreacji, spacerów i sportu w lesie - podkreśla Anna Jankowska.

W związku z prowadzonymi pracami do 17 lutego mogą wystąpić czasowe utrudnienia w przejściu ścieżkami spacerowymi. Leśnicy proszą o zachowanie bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

26
24%
Cieszy
4
4%
Hahaha
2
2%
Nudzi
5
5%
Smuci
14
13%
Złości
58
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1194
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group