Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9556
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Wyciek gazu – skończyło się na strachu

Poniedziałek, 21 stycznia 2008, 9:49
Aktualizacja: 14:55
Autor: MAR
Region Jeleniogórski: Wyciek gazu – skończyło się na strachu
Fot. Archiwum
Zakończyła się akcja ratownicza przy uszkodzonym gazociągu w Karpaczu. Do awarii doszło w poniedziałek rano, kiedy do prac ziemnych przystąpiła firma, która miała naprawić cieknące szambo. Po kilkunastu minutach pracy koparki łyżka zahaczyła o rurę z gazem.

– Ale się przestraszyli, gdy zaczął syczeć gaz – mówiła jedna z mieszkanek domu przy ulicy Obrońców Pokoju 1. – Zaraz przyjechała policja, zabezpieczyła teren. Potem przyjechali z gazowni wyłączyli gaz i wzięli się ze strażakami za naprawianie rury. Chcieli nas ewakuować, ale ci z gazowni powiedzieli, że nie ma takiej potrzeby.

Akcja trwała dość długo, bo do wykopu wpływała zawartość przepełnionego szamba. W końcu rura została naprawiona i po sprawdzeniu szczelności dopuszczona do użytku.

Jak powiedzieli pracownicy zakładu gazowniczego, nie było tutaj dużego zagrożenia wybuchem, gdyż wyciek gazu na otwartym powietrzu nie jest tak groźny jak w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie wystarczy pięciu procent stężenia metanu żeby doszło do samozapłonu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1263
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group