Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 3142
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wszystko, co dobre, szybko się kończy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 5 lipca 2009, 8:32
Aktualizacja: 8:32
Autor: TEJO
Fot. K. Piotrowski
Tak można powiedzieć o turnusie Nieobozowej Akcji Letniej zorganizowanej w Międzynarodowym Domu Skauta przy ul. Wiejskiej prowadzonym przez Radę Przyjaciół Harcerstwa. Przez dwa pierwsze tygodnie wakacji wypoczywały tam dzieci z ulicy Wiejskiej i Wincentego Pola.

Pod okiem dwu wychowawczyń, pań Janiny i Magdaleny Kulig (matka i córka) trzydzieścioro dzieci i młodzieży mogło spędzić te dni na grach, zabawach otrzymując przy tym dwa posiłki dziennie przy praktycznie zerowej odpłatności – poinformował nas Kazimierz Piotrowski, przewodniczący RPH. – Wszytko to mogło stać się dzięki dotacji ze środków pozyskanych z komisji antyalkoholowej oraz wkładu własnego Rady Przyjaciół Harcerstwa.

Turnus zakończył się pokazem umiejętności nabytych przez młodych ludzi przez dwa tygodnie akcji. Była to śpiewogra pod hasłem „Na polanie w lesie”. Najmłodsi opracowali zasady obowiązujące „Przyjaciela lasu”, który nie płoszy zwierząt, nie niszczy roślin i grzybów, nie śmieci, nie hałasuje, nie pali ognia.

Występ oklaskiwali przedstawiciele samorządu z naczelniczką wydziału zdrowia UM Ewą Kasińską oraz szefem wydziału oświaty Waldemarem Woźniakiem. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał po dyplomie pamiątkowym. Odśpiewano piosenkę: "Jak szybko płynie życie, jak potok płynie czas!" i tak się skończyła przygoda na NAL-u.

Od poniedziałku w Domu Skauta będzie przebywała 50-osobowa grupa młodzieży polonijnej z Ukrainy. To roztańczeni i rozśpiewani młodzi ludzie, którzy „podzielą się” swoimi umiejętnościami z jeleniogórzanami i turystami. Już zapowiadają występ na 8 lipca o godz. 11 w Rynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

piipi 5-07-2009 12:04
~CUDOWNIE radosne zdjecia ..TAM na pewno bylo SUPER *FAJNIE !
ago. 5-07-2009 12:31
"Już zapowiadają występ na 8 lipca o godz. 11 w Rynku." No to będzie się fajna impreza!
Patol 5-07-2009 16:06
Piękny tytuł artykułu.... Ja wczoraj sobie wypiłem i było mi tak błogo. Teraz niestety mój piękny stan się zakończył. Muszę to powtórzyć.
piipi 5-07-2009 17:34
~PATOLU ..pij MLEKO ! Nie wysylaj krow na bezrobocie ..
~ 5-07-2009 18:31
SUPER ! A SZCZEGÓLNIE DZIDZIUŚ NA ZDJĘCIU NR. 7
kazimierzp 5-07-2009 21:59
@z 18:31! Gdyby nie ten "dzidziuś" ze zdjęcia nr 7 (po nr nie dajemy kropki!) nie byłoby Domu Harcerza i nie byłoby wielu zdarzeń które umożliwiały dzieciom i młodziezy spędzenia atrakcyjnie czasu! Antoni Padewski ma już 86 lat i daj Boże wielu z was tyle werwy i chęci działania na rzecz innym co On czyni! W 1936 roku złozył ślubowanie harcerskie, w którym są słowa: że "będzie służyć panu Bogu i biźnim!" i tym słowom jest wierny do dzisiaj!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group