Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7518
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wszystkiego naj panom serca

Wtorek, 30 września 2008, 16:15
Aktualizacja: 17:03
Autor: Angela
REGION: Wszystkiego naj panom serca
Fot. Archiwum
Dzisiaj swoje święto obchodzą Panowie, którym w imieniu żeńskiej części zespołu Jelonka.com składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim paniom natomiast przypominamy o tym, że to właśnie dzisiaj mają okazję podziękować swoim panom między innymi za to, że...są.

Dzień chłopaka przypadający w Polsce na 30 września prawdopodobnie powstał przez analogie do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago. Prawdopodobnie dlatego, iż jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada.

W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia. W Polsce też nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym obchodzi się ten dzień. Większość źródeł podaje, że jest to 30 września, ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą "Dzień Chłopaka", podczas gdy 10 marca z nazwą "Dzień Mężczyzny". Być może w przyszłości święto mężczyzn i dzień chłopaka będziemy obchodzili w jednym dniu, a póki co wszystkim chłopakom i mężczyznom jeszcze raz życzmy wszystkiego najlepszego.

Jeśli któraś z pań zapomniała o tym święcie, to jeszcze nic straconego. Za pośrednictwem naszego portalu można jeszcze to nadrobić i w komentarzach złożyć swojemu wybrankowi życzenia prosto z serca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group