Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 4951
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Współpraca Miasta i JSM

Czwartek, 31 maja 2018, 15:24
Aktualizacja: Piątek, 1 czerwca 2018, 6:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Współpraca Miasta i JSM
Fot. Przemek Kaczałko
W sali obrad jeleniogórskiego Ratusza odbyło się kolejne posiedzenie wspólnej komisji władz miasta i Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wydarzenie miało swój wyjątkowy charakter, bowiem było okazją do podziękowania za współpracę wiceprezesowi JSM Marianowi Szczęśniakowi, który odchodzi na emeryturę.

Marian Szczęśniak był dotychczas przewodniczącym wspólnej komisji, która ma na celu wypracowanie porozumień pomiędzy Urzędem Miasta a spółdzielnią. Jednym z efektów jej działania jest odbiór odpadów wielkogabarytowych raz w miesiącu, co wcześniej odbywało się jedynie dwa razy w roku, a według zapowiedzi - jest szansa, aby odbywało się dwa razy w miesiącu, co będzie ewenementem w skali kraju.

- Karierę zawodową rozpocząłem w 1976 roku we Wrocławiu, a w Jeleniej Górze jestem od 1982 roku. Byłem inspektorem nadzoru wielu przedsięwzięć inwestycyjnych, przez 10 lat dyrektorem technicznym szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze, a ostatnie 14 lat w Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - opowiadał o sobie wiceprezes JSM, który wśród sukcesów wymienia m.in. wymianę około 6 tysięcy junkersów, a także docieplenie ponad 120 budynków, dzięki czemu zużycie energii cieplnej miało się zmniejszyć o 50 procent.
- Koledzy-emeryci przestrzegają mnie, że dzień się wydłuży, a inni mówią, że nie mają czasu. Na wszelki wypadek zapisałem się do Polskiego Związku Wędkarskiego, a oprócz tego narciarstwo, żeglarstwo, rower górski - opowiadał o planach na emeryturę Marian Szczęśniak.

Prezes Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przyznaje, że będzie mu brakować zastępcy, ale "życie nie znosi pustki" i dalsze plany są. Spółdzielnia chciałaby zachować rolę przewodniczącego wspólnej komisji.

- Ta komisja zrobiła bardzo dużo, koledzy z innych spółdzielni słuchają tego z zazdrością. Działamy w myśl przysłowia "zgoda buduje, niezgoda rujnuje". Poprawiła się estetyka osiedla, mnóstwo drobnych rzeczy służy mieszkańcom - podkreślił Mirosław Garbowski, prezes JSM. - Społeczeństwo bogaci się i odpadów wielkogabarytowych jest coraz więcej, a sami sobie nie poradzimy, więc zwracamy się w tej sprawie do władz miasta. Chcemy też usprawnić ruch od centrum na Zabobrze - przy wiadukcie i w okolicach stadionu - wymieniał prezes tematy, którymi obecnie zajmuje się komisja.

Przedstawiciele władz miasta są otwarci na rozmowy, ale jak zawsze - wszystko rozbija się o pieniądze.

- Na to wszystko trzeba pieniędzy. Jako jedno z nielicznych miast w Polsce odbieramy gabaryty co miesiąc. Okazuje się, że jest potrzeba jeszcze częściej, ale z obecnej opłaty śmieciowej nie zmieścimy się z dodatkowym kosztem - powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta, który nawiązał również do współpracy z Marianem Szczęśniakiem, chwaląc sobie kontakty z zarządem JSM. - Przez te lata współpraca układała się bardzo dobrze - ocenił zastępca Marcina Zawiły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
78
Tak
78%
Nie
13%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group