Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 8295
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Współpraca Jeleniej Góry z Międzyzdrojami

Piątek, 19 czerwca 2020, 14:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 czerwca 2020, 20:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Współpraca Jeleniej Góry z Międzyzdrojami
Fot. Przemek Kaczałko
Od czwartku (18.06) w Jeleniej Górze przebywa delegacja władz Miedzyzdrojów, która formalizuje współpracę z naszym miastem. Kontakty między oboma samorządami trwają od lat – teraz ma się jeszcze bardziej rozwinąć.
Chcemy sformalizować współpracę, która pomiędzy mieszkańcami obu gmin już funkcjonuje. Łączy nas potencjał turystyczny, droga S3 pozwala na szybkie połączenie - to dla nas najbliższa miejscowość, w której możemy korzystać z uroku gór, a dla całej Kotliny Jeleniogórskiej my również jesteśmy najbliżej - powiedział Mateusz Bobek, burmistrz miasta i gminy Międzyzdroje, który chwalił nasze miasto za działania w zakresie kultury. - Jest tu bardzo dużo ciekawych festiwali, z wielką renomą. Chcemy z tego potencjału skorzystać. Mamy Międzynarodowy Dom Kultury, piękny amfiteatr. Kolejny aspekt to wymiana dzieci i młodzieży - w obu gminach jest zaplecze hotelarskie, chcemy organizować "zielone szkoły" - warto z tego korzystać - dodał burmistrz.

Jak podkreślali samorządowcy, turystyka znajduje się w nowej rzeczywistości, po trzymiesięcznej przerwie związanej z koronawirusem. Obie gminy chcą sobie pomóc, bowiem za turystami idą pieniądze, które można przeznaczać m.in. na rozwój infrastruktury. W trakcie wizyty w Jeleniej Górze przedstawiciele Międzyzdrojów spotkali się z dyrektorami jeleniogórskich placówek kulturalnych oraz oświaty.

Uważam, że nie będzie to wyłącznie porozumienie na papierze, tylko będzie funkcjonowało - podkreślił M. Bobek zachęcając do odwiedzania swojej gminy. - Międzyzdroje to przede wszystkim Woliński Park Narodowy i woda - zarówno Zalewu Szczecińskiego, jak i Zatoki Pomorskiej - tam zawsze temperatura wody jest 3-4 stopnie wyższa, niż w pozostałej części Bałtyku. Mamy piękne wybrzeże klifowe, ścieżki rowerowe, nordic walking. To również Aleja Gwiazd i molo - wymieniał walory swojej gminy.

W jeleniogórskim Ratuszu podpisano list intencyjny, a właściwa umowa ma być podpisana podczas rewizyty w Międzyzdrojach, prawdopodobnie w sierpniu.

Nie lubię formalizowanych aktów, ale czasami trzeba. Mieszkańcy naszego regionu jeżdżą do Miedzyzdrojów, a ich mieszkańcy przyjeżdżają do nas. Będziemy promować się wzajemnie, współpracować w zakresie kultury, oświaty - dodał Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

W konferencji prasowej wzięli też udział: przewodniczący rad miejskich obu miejscowości - Wojciech Chadży (Jelenai Góra) i Jan Węglorz (Międzyzdroje).

Twoja reakcja na artykuł?

14
61%
Cieszy
3
13%
Hahaha
2
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
695
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group