Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7972
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wsparcie dla seniorów z miasta i powiatu

Sobota, 9 maja 2020, 12:01
Aktualizacja: Środa, 20 maja 2020, 13:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wsparcie dla seniorów z miasta i powiatu
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (8.05) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze odbyło się przekazanie maseczek i środków dezynfekujących dla organizacji zrzeszających seniorów z terenu miasta Jeleniej Góry i gmin powiatu jeleniogórskiego. W uroczystym przekazaniu darów wzięli udział: wicemarszałek województwa Marcin Krzyżanowski, senator Krzysztof Mróz i wicestarosta Jarosław Kotliński.
W sposób symboliczny podkreślamy współpracę instytucji samorządowych powiatu jeleniogórskiego z instytucjami marszałkowskimi i państwowymi - powiedział na wstępie Jarosław Kotliński, wicestarosta jeleniogórski.

Akcja pod hasłem "maseczka dla seniora" zawitała w nasz region i jak podkreśla wicemarszałek Marcin Krzyżanowski, maseczki zostały wykonane przez spółdzielnie socjalne, aby w ten sposób wspierać organizacje społeczne. Wśród darów znalazły się też środki dezynfekujące.

Wśród obdarowanych były m.in. Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze w Jeleniej Górze i Miłkowie, a także stowarzyszenia seniorów z Kowar, Piechowic czy Mysłakowic.

Mamy bardzo dużo seniorów w Mysłakowicach i Karpnikach. Potrzeby są ciągle, więc bardzo przydadzą się dary - powiedziała Helena Nawrot, prezes stowarzyszenia Senior Mysłakowice.
Dziękuję całemu zarządowi województwa, który bardzo mocno wspiera Jelenią Górę - zaznaczył Krzysztof Mróz, senator RP.

Twoja reakcja na artykuł?

25
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
8
19%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
5%
Złości
6
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1195
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group