Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8611
Zalogowanych: 28
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspaniały wernisaż z koncertem i debatą w Staniszowie

Niedziela, 27 października 2013, 7:16
Aktualizacja: 10:47
Autor: A–M
Jelenia Góra: Wspaniały wernisaż z koncertem i debatą w Staniszowie
Fot. Tczes
W Centrum Sztuki w Pałacu Staniszów odbył się wczoraj (26.10.) wernisaż interdyscyplinarnej wystawy „Tkacze”. Imprezie towarzyszył koncert grupy Targanescu. Organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich, Aleka Polis, Świetlica Środowiskowa, Targanescu i Fundacja Forum Staniszów.

W programie była też dyskusję z udziałem historyków sztuki: prof. Anny Markowskiej, prof. Izy Kowalczyk oraz artystów, gospodyń wiejskich, wychowawców i dzieci.

Od początku września 2013 r. Fundacja Forum Staniszów realizuje projekt artystyczno-społeczny Aleki Polis pt. „Tkacze“. W cyklu spotkań i warsztatów twórczych, odbywających się także w Świetlicy Środowiskowej w Staniszowie, z udziałem jej podopiecznych, wychowawców oraz członkiń Koła Gospodyń Wiejskich i Biblioteki w Staniszowie, powstaje haftowany kilim z symboliczną panoramą Karkonoszy. Wspólnej pracy nad tym dziełem towarzyszą zajęcia integracyjne, służące spontanicznej międzypokoleniowej wymianie doświadczeń i integracji, a także poznawaniu lokalnej historii i refleksji nad współczesną problematyką społeczno-ekonomiczną regionu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group