Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 7475
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Wrześniowe plakaty” i „One day photo z jeleniem”

Poniedziałek, 16 października 2017, 6:30
Autor: Joanna
Jelenia Góra: „Wrześniowe plakaty” i „One day photo z jeleniem”
Fot. Joanna
Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze zorganizowało trzy wystawy. „Wrześniowe plakaty” „One day photo z jeleniem oraz „Krajobraz z jeleniem” , który jest głównym projektem. W piątek odbyły się wernisaże galerii.

Wystawa pt. „Wrześniowe plakaty” została zaprezentowana w Zespole Szkól Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. Jest częścią głównego projektu pt. „Krajobraz z jeleniem”. Jest to prezentacja plakatów, które powstały w ramach „Września Jeleniogórskiego”. Na tę okazję wybrano około 30 prac o dość szerokim zasięgu czasowym, pochodzących z lat 1977 – 2017. Plakaty zostały wykonane przez twórców lokalnych i wszystkie poruszają kontekst jelenia, który jest na nich pomysłem i tematem. Wystawa pokazuje bardzo różnorodne sposoby widzenia. Na pracach zauważyć można wyraźnie znak czasu. Inaczej wyglądają te starsze plakaty od tych współczesnych. Można dostrzec, jakie pomysły były w swoim czasie najbardziej typowe. Jest to niezwykle ciekawa wystawa w zestawieniu historycznym i artystycznym, z pewnością warta obejrzenia. Na wszystkich zaprezentowanych pracach pojawia się motyw jelenia.

„One day photo z jeleniem” to galeria, która pokazuje jak w przestrzeni publicznej, w jakiej formie i w jakiej postaci funkcjonuje jeleń. Przez jeden dzień 15 artystów szukało śladów jelenia w Jeleniej Górze. Sposób w jaki przedstawione są te ślady można zobaczyć na tej wystawie. Swoje Prace zaprezentowali: Wojciech Bykowski, Jarosław Frątczak, Dariusz Goetze, Hanna Goetze, Janusz Jaremen, Jacek Jaśko, Andrzej Kołodziejczyk, Bogdan Krupiński, Krzysztof Kuczyński, Marcin Masiewicz, Wojciech Miatkowski, Natalia Polak, Tomasz Siwek, Grzegorz Truchanowicz, Norbert Wawrzyniak. Otwarcie galerii odbyło się w Książnicy Karkonoskiej.

Wernisaż wystawy „Krajobraz z jeleniem” odbył się w BWA w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group