Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8585
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wrzesień Jeleniogórski coraz bliżej

Czwartek, 31 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 31 sierpnia 2006, 16:54
Autor: Angelika Grzywacz, Ler
Jelenia Góra: Wrzesień Jeleniogórski coraz bliżej
Fot. Angelika Grzywacz
Rozpoczęły się techniczne przygotowania do tradycyjnej największej jeleniogórkiej imprezy. Święto miasta już jutro rozpocznie się koncertem Maryli Rodowicz, która wystąpi na placu Piastowskim w Cieplicach. W sobotę – uroczysta inauguracja przy ratuszu.

Już w czwartek rozpoczęto tam montaż sceny, na której zostanie wykonane monumentalne, choć nowocześnie zaaranżowane oratorium "Tu es Petrus" Piotra Rubika. Otworzy ono zarazem XLVIII Wrzesień Jeleniogórski oraz IX edycję Europejskiego Festiwalu Muzyki Organowej Silesia Sonans.

Kompozytor osobiście poprowadzi jeleniogórskie wykonanie oratorium, które zostało dedykowane papieżowi Janowi Pawłowi II, pielgrzymowi pokoju.

Na placu Ratuszowym zainteresowani będą mieli okazję usłyszeć Chór Instytutu Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej, Chór Kameralny FERMATA, Chór La Musica Corale oraz Orkiestrę Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze z udziałem solistów: Doroty Marczyk, Joanny Słowińskiej, Olgi Szomańskiej, Przemysława Brannego, Jacka Janiszewskiego oraz Janusza Radka. Koncert inauguracyjny rozpocznie się w sobotę o godz. 20.

Przypominamy, że wejście do sektorów z miejscami siedzącymi jest płatne (50 zł). Bezpłatne są miejsca stojące. Do dyspozycji będą trzy telebimy rozstawione na okolicznych uliczkach starówki.

Koncert Maryli Rodowicz odbędzie się w piątek w Cieplicach na placu Piastowskim. Fani Maryli będą mieli okazję usłyszeć ją o godz. 19. Wejście darmowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group