Wtorek, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 6791
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wrocław w Jeleniej Górze. W Galerii Skene

Sobota, 10 września 2011, 11:08
Aktualizacja: 11:13
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Wrocław w Jeleniej Górze. W Galerii Skene
Fot. Petr
Wczoraj, 9 września w Galerii Skene w foyer Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze odbyła się inauguracja wystawy „Wrocław w Jeleniej Górze”. W wernisażu, który poprowadził Janusz Jaremen z organizacji Magna Silesia uczestniczył Andrzej Ploch – autor niektórych prac, kurator i pomysłodawca projektu.

„Wrocław w Jeleniej Górze” to kolejna z wystaw uruchamianych cyklicznie w foyer Teatru im. Norwida przez organizację Magna Silesia. Tym razem, projekt prezentuje szereg fotografii z Wrocławia i z Wrocławiem związanych; obrazków z miasta autorstwa jego mieszkańców, jak i ludzi „z zewnątrz” np. z Jeleniej Góry. I stąd właśnie tytuł wystawy – będącej czymś na kształt reporterskiej relacji o miejscach i ludziach zarejestrowanych w sytuacjach codziennych.

– Często oglądam różne fotografie. Na niektóre patrzę długo bo mają w sobie coś takiego, że zmuszają do głębszej refleksji. I bynajmniej nie mam tu na myśli jakichś tam zdjęć innowacyjnych, wymaganych niestety przez obecny rynek wystawienniczy, jak również czasy, w których żyjemy. Chodzi mi o zdjęcia „proste” a jednak takie, które utkwiły mi w pamięci już na zawsze – mówił Andrzej Ploch.

Prosta i do refleksji. Taka jest wystawa „Wrocław w Jeleniej Górze”. Tu, istotnie, wszystko się zgadza – zdjęcia nie nastręczają obserwatorom problemów w interpretacji, a przy tym mają w sobie to „coś” co powoduje, że nie sposób nie zatrzymać się przy nich na dłużej. Na pewno, warto zobaczyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group