Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6362
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wozy dla strażaków

Czwartek, 20 stycznia 2022, 7:01
Autor: WAC
Region: Wozy dla strażaków
Fot. DUW
Do dolnośląskich komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej trafi wkrótce 20 nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych. Trzy z nich wejdą na wyposażenie Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze.

Uroczystość przekazania 4 samochodów ciężkich i 16 średnich, odbyła się kilka dni temu w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Byli na niej obecni marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele dolnośląskich urzędów i instytucji współfinansujących zakup samochodów. W podziękowaniu darczyńcom za finansowe wsparcie programu zakupu samochodów, wręczono im okolicznościowe grawertony oraz pamiątkowe tabliczki. Samochody poświęcił metropolita wrocławski abp. Józef Kupny.

Obecne zakupy sprzętu, to kontynuacja programu realizowanego w minionym roku. Oprócz przekazywanych obecnie samochodów, dolnośląska PSP, w ramach programu „Infrastruktura i Środowisko” wzbogaciła się w minionym roku m.in. o trzy ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze ze zwiększonym potencjałem ratownictwa kolejowego, ciężki samochód ratownictwa technicznego wyposażony w drabinę mechaniczną o wysokości 40 metrów, a także samochód ze sprzętem ochrony dróg oddechowych. Zakupiono także mikrobusy, samochody operacyjne i rozpoznawczo – ratownicze oraz szeroką gamę sprzętu ratowniczego i pomocniczego. Już w marcu odbędzie się uroczyste przekazanie do dolnośląskich komend PSP, kolejnych 12 wozów strażackich oraz specjalistycznego sprzętu. W planach jest także zakup 14 samochodów gaśniczych do gaszenia pożarów z wykorzystaniem proszku gaśniczego.

Równocześnie nastąpiła modernizacja i rozbudowa wielu strażnic. Wykonano także kompletne dokumentacje projektowe czterech kolejnych obiektów oraz uzyskano pozwolenia na budowę.

Zastrzyk techniki pożarniczej nie tylko znacząco wzmacnia dolnośląskie komendy pod względem ilościowego wyposażenia w sprzęt, ale przede wszystkim służy jego znaczącemu „odmłodzeniu” informuje dolnośląski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Marek Kamiński. - Jest to też kolejny przykład długofalowego procesu rozbudowy i modernizacji potencjału ratowniczego dolnośląskiej PSP. Całkowity koszt zakupu obecnych 20 samochodów, które trafią do 15 dolnośląskich komend, to blisko 19 mln. zł.

Nowe ciężkie samochody ratowniczo - gaśnicze wejdą na wyposażenie komend w Jeleniej Górze, Legnicy, Oleśnicy i Świdnicy. Samochody średnie zasilą komendy w: Dzierżoniowie, Górze, Jaworze, Jeleniej Górze, Miliczu, Oławie, Strzelinie, Środzie Śląskiej, Świdnicy, Wołowie, Wrocławiu (4 samochody) Zgorzelcu i Ząbkowicach Śląskich.

Twoja reakcja na artykuł?

23
92%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group