Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8547
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wózkiem inwalidzkim w Karkonosze

Piątek, 18 czerwca 2010, 10:56
Aktualizacja: Sobota, 19 czerwca 2010, 8:12
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Wózkiem inwalidzkim w Karkonosze
Fot. Ania
Wczoraj tuż pod dwunastej odbyło się uroczyste otwarcie szlaku dla niepełnosprawnych. Wiedzie on z Kopy do „Domu Śląskiego”. Wśród wielu gości znalazł się poseł na sejm RP, Sławomir Piechota.

Na szlaku w czwartek pojawiło się wiele osób niepełnosprawnych. Pierwszą górską wycieczkę przeżył wczoraj dwunastoletni Dawid Skóra, który porusza się na wózku inwalidzkim. – Szlak bardzo mi się podoba – mówił z uśmiechem chłopiec. Trzeba przyznać, że radził sobie bardzo dobrze. Za wczorajszy wyczyn otrzymał medal od Stanisława Schuberta, prezesa Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

– Każdy z nas w pewnym wieku traci energię, towarzyszącą młodości. Zaczyna gorzej widzieć i ma problemy z poruszaniem się, dlatego też tego typu szlaki są bardzo potrzebne – mówi Stanisław Schubert . Zachęcał on również obecne wczoraj osoby niepełnosprawne do częstego wędrowania w tym rejonie Karkonoszy.

W ten sposób mają dać świadectwo, że remont drogi był naprawdę potrzebny. Szlak właściwie już w niczym nie przypomina drogi sprzed roku. Jest wyrównany i stoją przy nim barierki, które są bardzo pomocne osobom niepełnosprawnym.
- Każdy ma swój Mont Everest , weszliśmy tutaj dzięki Tobie – mówił do Stanisława Schuberta poseł, Sławomir Piechota. Podczas wczorajszej uroczystości obecni byli także m.in. wicemarszałek Jerzy Łużniak, starosta jeleniogórski, Jacek Włodyga oraz dyrektor KPN-u, Andrzej Raj.

Szlak powstał w ramach projektu „Ochrona najcenniejszych alpejskich, subalpejskich i górnoreglowych ekosystemów Karkonoskiego Parku Narodowego. Był to etap II – szlak czarny „Śląska Droga”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group