Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3460
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: WOŚP: W Kowarach padł rekord!

Poniedziałek, 15 stycznia 2018, 6:15
Aktualizacja: Wtorek, 16 stycznia 2018, 6:13
Autor: Tomasz Raczyński
Kowary: WOŚP: W Kowarach padł rekord!
Fot. Tomasz Raczyński
W Kowarach, jak niemal we wszystkich polskich miastach, grała wczoraj (14.01) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku wyjątkowo atrakcje zostały zlokalizowane w dwóch miejscach. Pomimo mrozu mieszkańcy miasta nad Jedlicą po raz kolejny pokazali, że serca mają gorące, czego efektem jest kwota, która trafiła do skarbonek z serduszkami.

- W tym roku udało nam się pobić rekord. Zebraliśmy ponad 40 tysięcy złotych! To przede wszystkim zasługa najwspanialszych wolontariuszy na świecie – mówiła „na gorąco” Anna Szablicka, szefowa kowarskiego sztabu WOŚP, który mieścił się w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Na mieszkańców Kowar czekało bardzo wiele atrakcji. Od wczesnych godzin popołudniowych warto było odwiedzić Kopalnię Podgórze, gdzie poza występami dzieci i młodzieży, licytacjami i smacznym jedzeniem odbył się wyjątkowy koncert. Bandi - kowarski artysta - zagrał bardzo nastrojowy, akustyczny koncert w niecodziennych warunkach. Aby go wysłuchać należało zejść pod ziemię i przemierzyć ponad 700 metrów sztolni kopalni Podgórze.

Po godzinie 18.00 rozpoczęła się druga część atrakcji. Mieszkańcy przenieśli się na ulicę Jagiellończyka, gdzie można było skosztować pysznego jedzenia przygotowanego przez organizatorów i sponsorów, potańczyć przy muzyce serwowanej przez DJ Gregora oraz obejrzeć pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Zespołu Irrbloss. Na zakończenie oczywiście wystrzeliło światełko do nieba.

Kowarski 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kowarach, Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta, Zajazd Przywodzie oraz Kopalnię Podgórze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group