Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 6889
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: WORD pozostanie samodzielny

Poniedziałek, 30 grudnia 2019, 7:28
Aktualizacja: Piątek, 3 stycznia 2020, 7:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: WORD pozostanie samodzielny
Fot. Przemek Kaczałko
Jak się dowiedzieliśmy, pomysł zarządu województwa dolnośląskiego, aby dokonać reorganizacji Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego najprawdopodobniej nie ma szans na realizację.

W listopadzie Tymoteusz Myrda z zarządu województwa wystąpił do właściwego ministra z wnioskiem o zaopiniowanie planu scalenia WORD-ów.

| Zarząd Województwa Dolnośląskiego rozważa możliwość scalenia wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego, w związku z czym wystąpiono do Ministra Infrastruktury z prośbą o pozytywne zaopiniowanie planu scalenia wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego funkcjonujących na terenie województwa dolnośląskiego. Podjęcie działań w tym zakresie ma na celu w szczególności racjonalizację wykorzystania zasobów ludzkich i majątkowych, poprawę efektywności działania jednostki i koordynacji zadań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwiększenie możliwości inwestycyjnych, a także podniesienie komfortu osób przystępujących do egzaminów - wyjaśniał w połowie listopada Michał Nowakowski, rzecznik UMWD.

Jak się dowiedzieliśmy, nadal nie ma odpowiedzi ministra, jednak nie będzie ona wiążąca. Decyzję może podjąć jedynie Sejmik Dolnośląski. Tam, z uwagi na niewielką większość koalicji Bezpartyjnych Samorządowców z PiS, każdy głos się liczy. Przeciwni takiemu rozwiązaniu są m.in. radni z naszego miasta - Marcin Zawiła i Marek Obrębalski. Z naszych informacji wynika, że nie ma szans na większość dla pomysłu T. Myrdy i do scalenia WORD-ów nie dojdzie.

Twoja reakcja na artykuł?

21
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
7%
Złości
5
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group