Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7126
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojskowy stadion sprzedany. W planach jest market, miasto na to się nie zgadza

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 16 kwietnia 2013, 8:23
Aktualizacja: Sobota, 20 kwietnia 2013, 11:55
Autor: Angela/arec
Fot. Aleksander Borkowski
W ostatnim czasie Agencja Mienia Wojskowego wyzbywa się swoich nieruchomości w Jeleniej Górze. „Pod młotek” poszły zarówno zabudowania, w tym dawna stołówka wojskowa, jak i wojskowy stadion Radar przy ul. Podchorążych. Chciało go przejąć miasto, które przez lata negocjowało warunki. Nieruchomość została jednak sprzedana, a inwestor zgłosił chęć wybudowania w tym miejscu marketu. Nie zgodziła się na to komisja rozwoju Rady Miejskiej. Co teraz będzie z tym obiektem?

Przejęcie stadionu im. Włodzimierza Lubańskiego w Jeleniej Górze dla wielu był sprawą honorową. Starali się o to politycy, w tym m.in. Zbigniew Ładziński i poprzedni prezydent Marek Obrębalski oraz sam patron obiektu Włodzimierz Lubański, legenda polskiego futbolu. Osobiście rozmawiał on z byłym ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim. Sprawa upadła jednak po aferze hazardowej i dymisji ministra.

Dzisiaj wojskowy stadion to straszna ruina. Zarośnięta krzakami i drzewami, zaniedbana, pozamykana na kilka kłódek. I teraz już bez cienia szansy na to, że trafi w ręce miasta. Jest bowiem własnością prywatnego inwestora, który ze sportem jego planów nie łączy.

– Obecnie mamy otwarty plan zagospodarowania przestrzennego dla całego terenu Osiedla pod Jeleniami oraz ul. Podchorążych i Grunwaldzkiej, i w ramach tych prac radni komisji rozwoju otrzymali dwie koncepcje zagospodarowania tych terenów – tłumaczy Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

- Jedna z nich to koncepcja zaproponowana przez miasto, druga to wersja planistów wynikająca z różnych wniosków, które do nich spłynęły. Firma, która nabyła teren stadionu wystąpiła z wnioskiem o zmianę jego przeznaczenia pod cele usługowo – handlowe. Radni kategorycznie odpowiedzieli się przeciwko tej zmianie i dalej chcą utrzymać tam funkcję sportowo-rekreacyjną. Inwestor zgłosił się z tą sprawą również do urzędu, ale dostał jasną informację, że o tym decydują radni. Nas boli natomiast kwestia, że Agencja Mienia Wojskowego jak widać sprzedała kolejne tereny za duże pieniądze i nie chciała dogadać się z miastem w kwestii zamiany gruntów - wyjaśnia zastępca prezydenta.

- A my chcieliśmy przejąć od nich zniszczone drogi do remontu, w zamian m.in. za ten stadion czy inne nieruchomości. AMW natomiast sprzedaje obiekty położone w Osiedlu pod Jeleniami i uzyskuje z tego tytułu ogromne przychody, a nie chce dać nawet złotówki na remonty dróg, by ludziom, którzy kupili tam budynki, ułatwić życie i normalny dojazd. Agencja cały czas uważa, że jest to teren miasta, a my uważamy, że jest to teren Agencji. Zapadło w tej kwestii już jedno orzeczenie sądu potwierdzające nasze stanowisko. Obecnie we wszystkich księgach wieczystych właścicielem tych dróg jest Agencja Mienia Wojskowego i kiedy oni chcieli to zmienić na rzecz Jeleniej Góry, to sąd im to odrzucił. My chcieliśmy to przejąć, ale to miało być przekazane 10 lat temu, kiedy drogi były w zupełnie innym stanie. Wówczas dopilnowalibyśmy by osoby, które budowały czy rozbudowywały coś na tym osiedlu, i niszczyły ciężkim sprzętem te drogi, naprawiły je do stanu poprzedniego. Agencja tego nie dopilnowała, a teraz chce nam wcisnąć ruinę – dodaje Hubert Papaj.

Trzeba przypomnieć, że jeszcze w 2007 roku stadion wojskowy tętnił życiem. W czasach jego świetności przez 5 lat obiekt dzierżawił od Agencji Mienia Wojskowego klub KKS Jelenia Góra. W tym czasie włożono mnóstwo pracy w to, aby boisko mogło normalnie funkcjonować. Po opuszczeniu stadionu przez KKS obiekt z każdym rokiem popadał w ruinę. Zaraz po opuszczeniu stadionu przez KKS w 2007 roku został ogłoszony przetarg na dzierżawę tego terenu.

Przetarg wygrał Klub Karkonosze Jelenia Góra, ale później z niego zrezygnował. Do przetargu natomiast nie przystąpiło miasto, bo jak tłumaczono, był to przetarg komercyjny, a w takich miasto nie bierze udziału.

Władze miasta prowadziły natomiast długie negocjacje dotyczące przejęcia tego obiektu.
Jednak według dyrektora Oddziału AMW we Wrocławiu Zbigniewa Siei, miasto chciało przejąć teren za przysłowiową złotówkę, ale to nie wchodziło w grę, dlatego wystawiono go do przetargu komercyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69) Dodaj komentarz

~czytelnik33 16-04-2013 8:52
Proponuje aby tam była filia Western City ze Ściegien/ Pan Jerzy Pokój ma 1,5 mln złotych z Unii Europejskiej przyznanych przez podległy Urzad Marszałkowski
~smutnajeleni 16-04-2013 8:53
Ten stadion najlepiej obrazuje zarówno stan Polskiej gospodarki jak i lokalnych rządów w tym mieście - / kolejny market gratuluję pomysłu /
~Gucci 16-04-2013 8:56
Niech to po prostu ktoś zagospodaruje, bo straszy widokiem. Może być market, może być coś innego.
~dde 16-04-2013 8:59
- jeżeli nabywca stadionu posmaruje tam gdzie trzeba i ile trzeba to dostanie zgodę na budowę marketu,
~18 sqandal 16-04-2013 9:09
a po co tu stadion i dla kogo/ Karkonosze graja piłke podwórkową więc pod oknami na placu mogą pograc , młodzi uciekają , dzieci brak a market no cóz jeszcze pare wybudujemy i będziemy sławni w Księdze Ginessa ( ilość marketów z przeliczeniem na mieszkańców ) i Ich możliwości finansowych. A radni tego miasta to jednak cienkie są . Prostego przetargu nie umieją wygrac , to miasto powinno miec pierszeństwo wykupu tego stadionu czy jak tam ten śmietnik nazwać
~tromk 16-04-2013 9:11
Miasto Sie pieni bo to oni chcieli by zarobic na sprzedazy marketu a tak to hu... zarobią i z tad te gorzkie żale.
~Rico 16-04-2013 9:12
szkoda stadionu,zawsze lśnił w przeszłości piękną murawą i wszędobylskim porządkiem , a po bieżni biegali sportowcy z WOSR.Mam w pamięci jeszcze z okresu dzieciństwa wydarzenie jak z ojcem byłem tam nawet raz na meczu polo lub był to tylko pokaz,szkoda
~spółka zło 16-04-2013 9:35
Niedobra Agencja Mienia Wojskowego, interesy i pieniądze jej w głowie, a nie wizje i pomysły naszych rajców. Niedobra, niedobra, niedobra.... Według mnie jednak - normalnie działająca. Czego nie mogę niestety powiedzieć o w/w obrażonych "władzach" naszego grajdołu. Ot i tyle, w prostych żołnierskich słowach.....
~tak trzymać! 16-04-2013 9:35
Za nic nie dać cwaniakom wybudować kolejnej stonki czy innego donalda. niech zostanie teren rekreacyjny. BRAWO RADNI!!! Tak trzumać!
~ 16-04-2013 9:49
ktoś teraz liczy na łapóweczkę...to mogę podpowiedzieć panu ,który kupił stadion...sądzę.że po pół miliona dla zawiły ,zastępców itp rozwiąże sprawę
~**chipo 16-04-2013 10:04
Miasto dawno miało czas na odzyskanie tych terenów, a kwota którą AMW oczekiwało za te 4ha gruntu była zdecydowanie niższa od ceny wywoławczej z przetargu na, którym grunt został sprzedany. Cena wywoławcza w przetargu wynosiła 1,1 mln zł. Jakby ktoś już zapomniał, to tyle kosztowała fontanna u zbiegu Wolności i Wojska Polskiego... Sprawa już zamknięta, więc nie ma co się tym ekscytować. Będziemy natomiast bacznie przyglądać się temu jak radni są odporni na łapówki, bo wszystko w ich rękach i czy plan zagospodarowania przestrzennego ulegnie zmianie czy nie ... można robić zakłady bukmacherskie, ja obstawiam na to, że radni zmiękną... nie oburzajcie się więc na nich potem... kryzys jest.. a żyć przecież jakoś muszą...
~ 16-04-2013 10:16
DOLNOŚLĄZAK. Jeden market więcej jeden mniej nie robi już wrażenia na jeleniogórzanach. Market - to stanowiska pracy i wpływy pieniędzy do budżetu. Teren rekreacyjny - pozbawia nabywcę stadionu czerpania zysków z posiadanej nieruchomości a tym samym wyklucza możliwość zasilenia budżetu miasta. Za pewnik można przyjąć, że - przy sprzeciwie radnych - nabywca stadionu raczej nie zainwestuje i wygląd boiska się nie zmieni. Nabywca nie jest jednak w sytuacji beznadziejnej. Może wziąć kredyt, nieruchomość obciążyć hipoteką, uzyskaną kasę zainwestować w miejscowości jemu przychylnej. A popadający w ruinę stadion niech przejmie bank za niespłacany kredyt. Ja tak robię i strumieniem traktuję nawiedzonych samorządowców. Niech się - wraz z Papajem - rekreują .
~Mieszkaniec 16-04-2013 10:21
Tylko nie kolejny sklep! Dajcie nam park, miejsca pracy (jakieś przedsiębiorstwo), stadion, basen, cokolwiek, tylko nie sklep!
~K_asia1 16-04-2013 10:36
Dosyć marketów w Jeleniej Górze! Tereny rekreacyjne ludziom się należą albo porządne miejsca pracy. A jak nie to reszta młodzieży wyniesie się z tego grajdołu. Bo co, na kasę za 5 zł za godzinę? Tyle dostaje się w Realu, myślę, ze w proponowanym markecie nie będzie więcej.
~do Dolnośląz 16-04-2013 10:37
W bankach nie pracują idi... Nie ściemniaj.
~brun 16-04-2013 10:57
Władze Miasta zaprzepaściły w pierwszej kolejności uzyskanie terenów po jednostce wojskowej przy ul. Sudeckiej. Pieniądze na ten cel uzyskane z pierwszych obligacji komunalnych prezydent przehulał przed wyborami na kosmetykę ulic, obecnie wymagających remontów. Potem zawalił wykonanie umowy związanej z przekazaniem koszar przy ul. Lwóweckiej na potrzeby Kolegium Karkonoskiego i trzeba było AMW oddać milion zł. Ponadto były inne fuszerki. Nie ma co się AMW dziwić i narzekać. Obecnie eksponat byłego prezydenta można obejrzeć w muzeum. Być może jest to eksponat mówiący, więc powinien udzielić wyczerpujących odpowiedzi.
~ 16-04-2013 11:03
do 9:49 , odważny (a) jesteś, każdy mierzy swoją miarą
CН.W.D.P. 16-04-2013 11:16
10:21 | ~Mieszkaniec |, DLACZEGO NIE SKLEP?? NIE POTRZEBUJESZ NICZEGO KUPOWAĆ?? PRZECIEŻ park, miejsca pracy (jakieś przedsiębiorstwo), stadion, basen, TO WSZYSTKO JUŻ JEST W JELENIEJ, I TO OD DAWNA JEST, A TEGO SKLEPU NIE MA... SĄ W JELENIEJ JAKIEŚ SKLEPY WPRAWDZIE, ALE AKURAT TAM NIE MA!! PORÓWNUJĄC NAWET, JAK WIELU KLIENTÓW MAJĄ park, miejsca pracy (jakieś przedsiębiorstwo), stadion, basen, TO NAWET WSZYSTKIE TE RAZEM PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ NIE UZYSKAJĄ TAKIEJ FREKWENCJI, JAK JEDEN MARKET W KILKA GODZIN... LOGIKA WSKAZUJE, IŻ NIE MA LEPSZEGO POMYSŁU, NIŻ SKLEP!! KAŻDE INNE ROZWIĄZANIE BĘDZIE TYLKO STRATĄ...
CН.W.D.P. 16-04-2013 11:25
W OGÓLE JEŚLI CHODZI O ŚCISŁOŚĆ, TO MARZENIEM MOIM JEST MIESZKAĆ W SAMYM CENTRUM DUŻEGO CENTRUM HANDLOWEGO I USŁUGOWEGO... TAM ZAWSZE PRZECIEŻ JEST NAJWIĘCEJ LUDZI I PIENIĘDZY. BO GDZIE LUDZIE, TAM PIENIĄDZE, A GDZIE PIENIĄDZE, TAM LUDZIE... CZEGO CHCIEĆ WIĘCEJ?? PARKU...?? CZY W PARKU MOŻNA SIĘ NAJEŚĆ?? FILM OBEJRZEĆ??
rymcycymcy 16-04-2013 12:07
Społeczeństwo nie lubi władzy, bo jest przekonane, że to władza buduje markety ! :) ...jak władza mówi, że nie chce pozwolić na budowanie marketu, to społeczeństwo narzeka na władzę, która zachowuje się niezgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa ! :) ...to jest urocze ! :) ...społeczeństwo zachowuje się identycznie jak moja pierwsza stara ! :)
~Pi 16-04-2013 12:17
Agencja mienia wojskowego - czas zlikwidować potwora. Szmajdziński zlikwidował wojsko i zostawił syf - dorwał się do koryta głosami jeleniogórzan i tak im podziękował. Jak wojsko opuszcza jakiś teren to powinno go zwracać miastu / gminie a nie nim handlować a wcześniej dewastować. Ne popieram władz miasta ale stołkowa AMW powinna nie istnieć.
~ 16-04-2013 12:19
To te wszystkie markety nie som państwowe, a? A ja myślał że som. Myślał że dla niepoznaki takie zagraniczne nazwy powymyslali. Wincy tam nie pójdzie, na targu zakupy robił będzie.
~123 16-04-2013 12:24
mozna sie w parku najeść i film zaswiecić,wystarczy miec kanapki oraz smartfona a i ludki sie znajda pewnikiem jak bedzie ładnie park zrobiony!!!Jeszcze jak miasto by coś takiego uczyniło i dodało wi-fi to juz luksus A jak chcesz ludzi i nazrec sie i szkiełko poswiecic sobie to spros ludków do chałupy lub do marketu sobie pociśnij
~ 16-04-2013 12:42
Józef, Józef jakiś ty mundry Oh,Ach
~laseekk 16-04-2013 12:49
Kiedy trzeba bylo walczyc o utrzymanie garnizonu w Jeleniej to miasto sie wypielo, wiec teraz niech nie liczy ze dostanie cos od AMW.
~ 16-04-2013 12:58
a ja tam wolę markety
~-do laseek 16-04-2013 13:03
Miasto nic nie mogło zrobić w kwestii utrzymania garnizonu,nawet ś.p J.SZMAJDZIŃSKI, który tyle dla Jelniej robił nic nie wskórał,,,,,
~laseekk 16-04-2013 13:18
Szmajdzinski to akurat chcial rozwiazania garnizonu aby obiekty wojskowe wymienic na palacyki po politechnice, ale sie nie udalo. Koszalin zawalczyl i garnizon utrzymali. Jelenia olala (sam Kusiak mowil ze garnizon jest tu zbedny) to teraz bedzie market i bardzo dobrze
~LUKASZ 16-04-2013 13:22
TAKI PIEKNY STADION PO JEDNOSTCE ZMARNOWANY , A TERAZ CHCA KOLEJNY MARKET STAWIAĆ CZYJ TO POMYSL , ŻENADA!!!
~t-tryk 16-04-2013 13:26
Cena podskoczy i będzie kolejny market. Wide.- stacja benzynowa naprzeciwko szkoły, Tez nie można , a stoi.
~brun 16-04-2013 13:39
Szmaja podejmował takie działania, które otwierały jemu drogę do prezydentury. Niezwykle sprawny w kłamstwie i lawirowaniu. Potrafił skutecznie panować nad ogłupianymi wyborcami. Jelenią Górę poświęcił dla umocnienia pozycji w SLD i nie zadzierania z Kwachem. Jeśli już coś robił, to nie dlatego, że chciał, tylko dlatego, że musiał to robić zmuszany układami, lub w celu przypodobania się. Bardziej dbał o legnicko-lubińską część okręgu wyborczego, bo tam jest więcej pieniędzy do ukręcenia.
~pomocy 16-04-2013 13:39
Po co nam tyle stadionow,wystarczy ten wspanialy przy ul zlotniczejjjjjjjjjj
~pamietam 16-04-2013 13:41
że w jednym z miast,nie pozwolono zburzyc byłego carskiego więzienia.To mądry gospodarz miasta obudowal mury galerią.Jest wielką hańba dla mieszkańców miasta ,że władzę mają ,ludzie bez honoru ,wiedzy ,karierowicze.A w Gazecie Wroclawskiej ,Ladziński został człowiekiem ,czegoś tam,pewnie przy poparciu tych co kupili.Byl czas budowania szkół ,potem kościołow -to komuna,a teraz czas na markety.A potem czas na zamykanie ,co widać i czuć.
~t-tryk? 16-04-2013 13:45
a dlaczego nie można (ustawa?, jaka?)
~Aldi 16-04-2013 13:47
Od samego początku niewypał.Działać trzeba było i to szybko jak tylko zapadła decyzja o likwidacji jednostki.Nikt z MĄDRYCH nie pomyślał i wielkim potencjale.Można było stworzyć miasteczko urzędowe.Wszystkie urzędy w jednym miejscu, z potężnym parkingiem na placu defilad.No ale niestety ,sytuacja przerosła powołanych do rządzenia i zostało jak zostało.Dziś to musztarda po obiedzie.Za pozostałości będzie trzeba zapłacić tyle ,co niegdyś za całość,lub oddać za bezcen,byle by tylko zmienić infrastrukturę tego miejsca.
~do 9.49 16-04-2013 13:51
Masz większe jaja niż cała miejska rada. Szacun ziomus.
~do 13;18 16-04-2013 14:03
lasypaństwowe - jesteś osobą z długim nosem i łatwo będzie Ciebie zidentyfikować. O zmarłym nie mówi się źle albo wcale.Nie konfabuluj.
~cityzen 16-04-2013 14:03
Jelenia Góra nierządem stoi... Wczoraj w Elblągu poprzez referendum odwołany został prezydent miasta. Kiedy u nas to referendum???
~ciekawy A 16-04-2013 14:59
co ttak tyle dobrego zrobił Szmajdziński dla miasta-wymieniajcie KOMUCHY,szybko/.
~mm 16-04-2013 15:35
prosze.. pstawcie tam Biedronke!!!! =:>
~ 16-04-2013 15:50
postawic tam kompleks nowoczesnych szubienic
~do ciekawy 16-04-2013 16:23
Bardzo dobrze zrobił że skasował wesołe miasteczko trepów,potrzebni tu byli jak murzynowi solarium.A komuchów to u siebie w rodzinie poszukaj.
~til 16-04-2013 16:25
Byli mądrzy i myśleli jak zagospodarować mienie powojskowe. Jest w Księznicy Karkonoskiej biuletyn Radarowców i tam Peikert opisał jak politycy wykołowali nie tylko środowisko wojskowe w Jeleniej Górze, ale i miasto. Kusiak i inni sami nic dobrego wymyślić nie mogli i ograniczali tych co miel;i pomysły. Obecnie władze tak samo robią. Na wszystkim musi być etykietka partyjna. Jak jej nie ma nie może zaistnieć nawet najlepszy pomysł i działanie, bo odejmuje splendoru partii wiodącej.
~brra 16-04-2013 16:43
gralem natym bojsku w bylej drurzynie nierzeszonych bylem drugim bramkarzem wstyt ze dotego doszlo ze tak piekny stadjo zostal sprzedany mysmy z panem walczakiem pielengnowalli ten stadjon jak wlasny zeby zawsze byl przygotowany do meczu nikt nam niezwracal piniedzy za paliwo.tam powinien powstac prawdziwy oobiekt sportowy dla wszystkich rodzin z jeleniej gory mieszkancy napewno by niezalowali zlotowki
~były mieszkaniec 16-04-2013 16:46
\"Miejsca pracy i miejsca pracy\", a market to sam pracuje ? Jak postawią ten market (a najlepiej jakby postawili galerię taką jak np. Victoria w Wałbrzychu) to byłyby miejsca pracy. A w jeleniej z pracą ciężko, nawet do JP (Jelenia Plast) ciężko się dostać na umowę o pracę, jedyna praca jaką się na pewno dostanie to na ochronie w tesco (ale niestety umowa zlecenie)
~do til 16-04-2013 17:03
Nie podpieraj się nieprawdziwymi tekstami pisanymi jak piszesz przez Peikerta/głupawe teksty pisał niejaki Ginowicz znany w naszym środowisku "Radarowców"jako kłamczuszek i intrygant/ .W Jeleniej Górze nieźle zagospodarowano obiekty powojskowe. Mimo określonych problemów prawnych współpraca między Szmajdzińskim,Kusiakiem i Peikertem na przełomie lat dwutysięcznych była dobra, szukali Oni najlepszych rozwiązań w tamtym okresie. Tylko osoby nic nierobiące szukają różnych podtekstów i szczują jednego na drugiego.Byłem wtedy aktywnym uczestnikiem tych wydarzeń.
~oko 16-04-2013 17:35
Szczaw, tylko szczaw! I jeszcze dookoła mirabelki...
~osiedlowiec 16-04-2013 18:08
"plan zagospodarowania przestrzennego dla całego terenu Osiedla pod Jeleniami" bardzo ciekawe. "Władze miasta" drwią z mieszkańców osiedla pod Jeleniami. Świadczą o tym nie tylko drogi ale zaniedbany budynek, w którym to miało być Starostwo Powiatowe czy zniszczenia jakie powodowane są przez petentów m.in. Urzędu pracy, ponieważ ten nie posiada parkingu dla klientów. Z tego powodu dosłownie rozjeżdżane i zaśmiecane są wszelkie miejsca gdzie tylko można zaparkować samochód. Niech "SZANOWNE" władze miasta ZAMKNĄ * a nie opowiadają bajki, bo im to nie wychodzi, a "SZANOWNY PAN ZAWIŁA" niech pojeździ sobie w nocy po naszych "DROGACH" swoim prywatnym autem i przy okazji następnych wyborów niech nic nam nie obiecuje, bo my już wiemy, że i tak nie dotrzyma danego słowa!!!!!!
rymcycymcy 16-04-2013 18:14
Społeczeństwo jest fajne i chce żeby wróciła tutaj jednostka wojskowa ! :) ...bo widok grupek nawalonych łysoli zwanych rezerwistami, rozbudza w społeczeństwie uczucia patriotyczne ! :)
~mieszkaniec o.jeleniami 16-04-2013 18:20
Drogi na osiedlu pod jeleniami należą do AGENCJI MIENIA WOJSKOWEGO.Tam należy krzyczeć. Prezydent też tam interweniuje ! Posłowie do roboty, panie Czernow,Michałek,Szmajdzińska pokażcie jaja, i zmieńcie tych kierujących AMW.
~ 16-04-2013 18:20
Komisja Rady Miasta powiedziała NIE dla marketu, czyli lobbuje dla TESKO żeby przypadkiem obroty w tym sąsiadującym markecie nie spadły. Prezydent sam zawalił sprawę, a teraz decyzje negatywną zrzuca na radnych. To sposób na obronę własnej pupy.
~jan k. 16-04-2013 19:10
niech pier....ą tam Biedronke " Extra", taką cztero piętrową najlepiej i kilka banków bo nadal troche przymało mamy. Sklep Swarovskiego też by się przydał...pooglądać można by sobie..wystawy.
~połóczacz 16-04-2013 19:22
Tylko Bjedronka. Ten owat jest sympatyczny z ryja i ma wźęcie. Tylko tszeba szypko działać, bo jak się pis dorwje do koryta, to bendzie padaczka. I zamjast bjedronki może być stonka natenpszykłat. Bo oni kalarucha ot plóskfy nie odrurzniajom.
~Polonia 16-04-2013 19:53
i pomyśleć że w latach 90-tych grałem w Polonii ... żal serce ściska....
~eeeeee 16-04-2013 20:20
miasto chce tam aby był tam ośrodek sportu,niech zrobią pozadekz TERMAMI w Cieplicach
~wer 16-04-2013 20:50
miasto nie umie dopilnować kostki na głównym deptaku (ubytki, dziury straszne i wstyd przed przyjezdnymi) i ten niesamowity bród w Centrum (psie odchody, śmieci) - słowem nie polecam...
~do wer 16-04-2013 21:12
a kto te kostki wyrywa, czyje są psy i kto brudzi - odpowiedz sobie czł owieczku na to pytanie.
~tttttt 16-04-2013 21:32
I SUPER OBY BIEDRONKA LUB IKEA LUB L. MERLIN
~japap 16-04-2013 21:53
cwaniacka i bezczelna jest argumentacja Papaja (nikt przecież tego nie sprawdzi) - główny układ drogowy na terenie dawnych koszar to są ulice miejskie - wjazd "pod jeleniami", droga za placem apelowym i wyjazd przy starostwie - dlaczego miasto nie zrobi tylko swoich ulic tyko wciska wierutne kłamstwa, że nie są to miejskie drogi (może pan Papaj zechciał by zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego zamiast kpić sobie z mieszkańców)
~ika 16-04-2013 23:12
na stadionie i w jego okolicach ja i inne dzieciaki spedzilismy dzieciństwo,żołnierze zawsze dbali o jego utrzymanie i wygląd,tereny przy koszarach, wzdłuż chodników, zawsze obsadzone krzewami,pięknymi rózami,płoty pomalowane,czysto, na stadionie zawsze ktos trenował,grał w piłkę itd. wszystko upadło wraz z likwidacją jednostki,szkoły podchorażych,mimo komuny i skromnego poziomu życia to były dla nas czasy najwspanialszych dzięcięcych dni...a ktoś tam teraz marzy o postawieniu biedronki czy innego szajsu spożywczego
~zenek blus 17-04-2013 1:42
Władze miasta z Zawiła na czele to totalni impotenci w działaniu. Oddali poprzez niekupienie stadionu ponad 25000m2 w odległosci 1500m od ratusza jakiemuś bubkowi który przez następne lata będzie im zawracał dupę aby zarobić czyli wybudować 28 markecik w tym zadupiu bo pomysłu na działalność sportowo -rekreacyjną nie ma. To miejsce jest super lokalizacją na miejską pływalnię , dużą halę widowiskową itd.to wiedzą wszyscy ale nie nadęte władze tej dziury. Powinni jeść kilogramami leki na logiczne myślenie. Kupa śmiechu. Niech ktoś usunie tego palacza nikotyny z ratusza i przeniesie do teatru. Potrzebują klauna.
~Bolko. 17-04-2013 22:10
Mnie natomiast bardzo przydał by się jakiś markecik w miejscu zrujnowanej dawnej hali sportowej byłej jednostki wojskowej przy ul. Sudeckiej. Ten narożnik bezpośrednio przy skrzyżowaniu z Al. Solidarności (część obwodnicy południowej) to świetna lokalizacja na taki obiekt.
~zenek blus 17-04-2013 23:51
Tylko kto tam będzie kupował , chyba działkowicze i idący na cmentarz. Chyba że będzie to market drive dla jadących obwodnica. Lepsza by była Biedronka w ratuszu ( po zwolnieniu parteru przez zbędnych urzędników bo jest ich o połowę za dużo) . Zawiła miałby blisko po fajki i tani alkohol.
~www 20-04-2013 16:59
" panie Czernow,Michałek,Szmajdzińska pokażcie jaja, i zmieńcie tych kierujących AMW " one to sobie mogą na drutach porobić, za malutkie są Warszawę :-]
~www 20-04-2013 17:04
17-04-2013 01:42 | ~zenek blus
~siwy 21-04-2013 15:37
To co się dzieje w tym mieście to tragedia(grecka). Bieda , markety, bezrobocie, Zawiła, morderstwo w filharmonii, alkoholizm, brak perspektyw, narkomania ,Dzika, alkoholizm, Papaj , Zaśmiecone ulice,straz miejska, zniszczone ulice , Szmajdziński,pomalowane i zniszczone elewacje i wiele innych plag niszczy to biedne miasto. Jedna wielka patologia. Niedługo będzie jak we Wleniu( puste ulice po 18).Jak przypomnę sobie lata osiemdziesiąte ( pełne ulice,dansingi ,dyskoteki , ruch i gwar w rynku), pieniądze w kieszeniach jeleniogórzan to mi się łza w oku kręci. A teraz co? Zawiła i jego śmieszna klika. Zenada
~adi 21-04-2013 15:43
Mi się wydaje że może jakiś zakład pracy tam wybudować ( kilkadziesiąt miejsc pracy) lub basen( bez ratownika) by jeleniogórzanie mogli się tam utopić z rozpaczy gdy stracą pracę , mieszkania i pieniądze. Pa
~Qwerty 25-04-2013 15:12
Jaki Pan, taki kram, nic dodać, nic ująć. Tylko w Waszych rękach, co tam zostanie wybudowane, założone. Jeśli w MPZP przewidziane zostaną tereny rekreacyjne, to takie tu będą musiały powstać. Dlaczego nie zapytacie mieszkańców o zdanie w tej kwestii? Studiowałam w ówczesnym Kolegium Karkonoskim i przyznam, że okolica ze względu na dużo zieleni bardzo mi się podoba. Teren powojskowy "Pod Jeleniami" zasługuje na nieco lepsze zagospodarowanie, a jeśli vis a vis powstałby park, całość pięknie by się prezentowała :) Myślę, że marketów mamy w Jeleniej pod dostatkiem;p planowana jest budowa galerii Sudeckiej. Galeria centrum świeci pustką, podobnie pasaż Grodzki. Jeśli coś miałoby być dodatkowo wybudowane, to na brak gruntów w mieście nie można narzekać.
~obcy 1-12-2013 10:11
uwazam , ,ze jeśli już '' handlowo'' to tylko IKEA , bardzo nam jej brakuje w Jelonce

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group