Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7334
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wojsko wzywa do rejestracji

Czwartek, 18 lutego 2010, 12:07
Aktualizacja: 12:08
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wojsko wzywa do rejestracji
Fot. TEJO
Panowie, którzy urodzili się w 1991 roku, dostaną wkrótce wezwanie przed komisję kwalifikacyjną do służby wojskowej. Wprawdzie armia obowiązkowa już nie jest, rejestracja obowiązkiem pozostaje.

W tym roku kwalifikacje odbywać się będą w Osiedlowym Domu Kultury przy ulicy Komedy-Trzcińskiego na Zabobrzu, gdzie będzie siedziba Państwowej Komisji Lekarskiej, w której jest lekarz oraz przedstawiciele Wojskowej Komendy Wojewódzkiej i magistratu.

– Wezwania podpisane przez prezydenta miasta, dostaną panowie urodzeni w 1991roku, a także ci, którzy przyszli na świat w latach 1986 – 1991 i dotychczas nie stawili się przed komisją z różnych przyczyn – mówi Krystyna Chyczewska, naczelniczka Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Stawiennictwo przed komisją jest obowiązkowe, co oczywiście nie znaczy, że każdy pan w wieku poborowym dostanie później „bilet” do koszar. Służba wojskowa nie jest już bowiem obowiązkiem. Celem kwalifikacji jest określenie stanu zdrowia mężczyzn i zabezpieczenie sił zbrojnych rezerwy państwa.

Kto chciałby związać swoją przyszłość z armią, może poznać szczegóły służby w siedzibie Wojskowej Komendy Uzupełnień przy ul. Podchorążych 7 (dawne koszary „Pod Jeleniami”).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group